29-mart kuni Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universitetida Markaziy saylov komissiyasi tashabbusi bilan “Saylov qonunchiligiga kiritilgan oʻzgarish va qoʻshimchalarga doir davra suhbati” boʻlib oʻtdi. Unda Markaziy saylov komissiyasi aʼzolari, OAV vakillari hamda Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universiteti talabalari ishtirok etdi.
Tadbirda Markaziy saylov komissiyasi aʼzolari S. Qurbankulov, G. Ismailovalar saylov qonunchiligiga kiritilgan oʻzgarish va qoʻshimchalar yuzasidan maʼruza qildilar.
Uchrashuvda talabalarning nomzodlar tomonidan targʻibot va tashviqot olib borishda axborot kommunikatsiya texnologiyalari, ijtimoiy tarmoqlardan keng foydalanish, aholining saylovlarda faol ishtirokini taʼminlash, pandemiya sharoitida saylovlarni oʻtkazish tartibiga doir savollariga atroflicha tushunchalar berib oʻtildi.

29 марта в Университете мировой экономики и дипломатии по инициативе Центральной избирательной комиссии состоялся круглый стол, посвященный изменениям и дополнениям в избирательное законодательство. В нем приняли участие члены Центральной избирательной комиссии, представители СМИ и студенты Университета мировой экономики и дипломатии.
На мероприятии члены Центральной избирательной комиссии С. Курбанкулов, Г. Исмаилова рассказали об изменениях и дополнениях в избирательное законодательство.
В ходе встречи представители ЦИК ответили на вопросы студентов об использовании кандидатами информационно-коммуникационным технологии, частности социальных сетей для избирательных кампаний, об активном участии населения в выборах, а также о порядке проведения выборов в условиях пандемии.