29-mart kuni Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universitetida Markaziy saylov komissiyasi tashabbusi bilan “Saylov qonunchiligiga kiritilgan oʻzgarish va qoʻshimchalarga doir davra suhbati” boʻlib oʻtdi. Unda Markaziy saylov komissiyasi aʼzolari, OAV vakillari hamda Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universiteti talabalari ishtirok etdi.
Tadbirda Markaziy saylov komissiyasi aʼzolari S. Qurbankulov, G. Ismailovalar saylov qonunchiligiga kiritilgan oʻzgarish va qoʻshimchalar yuzasidan maʼruza qildilar.
Uchrashuvda talabalarning nomzodlar tomonidan targʻibot va tashviqot olib borishda axborot kommunikatsiya texnologiyalari, ijtimoiy tarmoqlardan keng foydalanish, aholining saylovlarda faol ishtirokini taʼminlash, pandemiya sharoitida saylovlarni oʻtkazish tartibiga doir savollariga atroflicha tushunchalar berib oʻtildi.

On March 29, at the University of world economy and diplomacy, at the initiative of the Central election commission, was held a round table on amendments and additions to electoral legislation. It was attended by members of the Central election commission, media representatives and students of the University of world economy and diplomacy.
At the event, members of the Central election commission S. Kurbankulov, G. Ismailova spoke about the changes and additions to the electoral legislation.
During the meeting, representatives of the CEC answered students' questions about the use of information and communication technologies by candidates, in particular social networks for election campaigns, active participation of the population in elections, and the procedure for holding elections in a pandemic.