“Uchinchi Renessans – yoshlar nigohida” tanlovining uchinchi bosqichi oʻtkazildi
Oʻzbekiston Respublikasi Oliy va oʻrta maxsus taʼlim vazirligi, Oʻzbekiston Respublikasi Innovatsion rivojlanish vazirligi, Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasi huzuridagi Din ishlari boʻyicha qoʻmita Oʻzbekistondagi Islom sivilizatsiyasi markazi, “Ipoteka-bank” aksiyadorlik tijorat investitsiya banki, Oʻzbekiston Milliy teleradiokompaniyasi bilan hamkorlikda “Uchinchi Renessans – yoshlar nigohida” nomli tanlovning uchinchi-Toshkent shahar bosqichi boʻlib oʻtdi. Unda JIDUdan quyidagilar qatnashdi:
- “Ajdodlar merosini oʻrganish va targʻib qilishda innovatsion yondashuv” nominatsiyasi boʻyicha Xalqaro huquq fakulteti 2 bosqich talabalari A. Gʻiyosov, A. Qodirjonov; Xalqaro munosabatlar fakulteti talabalari Sh. Jumaniyazova, M. Ilmiddinova;
- “Oliy taʼlimda sifatli bilim olishdan talabalarning manfaatdorligini oshirish uchun oʻquv jarayoni va metodikasini oʻzgartirish yoʻllari” nominatsiyasi boʻyicha Xalqaro huquq fakulteti 1 bosqich talabalari K. Amandullayev, M. Muxtorov;
- “Yoshlarni ilm-fan va innovatsiyalarga qiziqtirishning noanʼanaviy usullari” nominatsiyasi boʻyicha Xalqaro huquq fakulteti 4-bosqich talabasi M. Tursunovlar himoya qilishdi. Tanlovning uchinchi, Toshkent shahar bosqichi natijalari tez kunlarda eʼlon qilinadi.
Maʼlumot uchun: tanlovning har bir nominatsiya boʻyicha Respublika bosqichi gʻoliblari oʻzlari taklif etgan loyihalarni amalga oshirish uchun 50 mln soʻmdan grant pullari, diplom va faxriy yorliqlar bilan taqdirlanadilar.

Завершился третий этап конкурса "Третий Ренессанс – глазами молодежи"
Министерство высшего и среднего специального образования совместно с Министерством инновационного развития, Комитетом по делам религий, Центром исламской цивилизации в Узбекистане, “Ипотека-банк” АКИБ, Национальным информационным агентством Узбекистана провели третий ташкентский городской этап республиканского конкурса «Третий Ренессанс – глазами молодежи». В нем приняли участие следующие студенты из УМЭД:
- Студенты 2 курса факультета «Международного права» А. Гиёсов, А. Кодирджанов, студентки 2 курса факультета «Международных отношений» Ш. Джуманиязова, и М. Илмиддинова в номинации «Инновационные подходы к изучению и популяризации наследия предков»;
- Студенты 1 курса факультета “Международного права” К. Амандуллаев, М. Мухторов в номинации «Нетрадиционные способы привлечения молодежи к науке»;
- Студент четвертого курса факультета “Международного права” М. Турсунов в номинации «Пути изменения методики образовательного процесса для повышения личностной мотивации студентов к получению качественного образования в высших учебных заведениях».
Результаты третьего этапа конкурса, Ташкентской городской этап, будет объявлено в ближайшее время.
Для информации: победителям республиканского этапа в каждой номинации конкурса будут вручены дипломы, грамоты и гранты в размере 50 миллионов сумов для реализации предлагаемых ими проектов.