“Uchinchi Renessans – yoshlar nigohida” tanlovining uchinchi bosqichi oʻtkazildi
Oʻzbekiston Respublikasi Oliy va oʻrta maxsus taʼlim vazirligi, Oʻzbekiston Respublikasi Innovatsion rivojlanish vazirligi, Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasi huzuridagi Din ishlari boʻyicha qoʻmita Oʻzbekistondagi Islom sivilizatsiyasi markazi, “Ipoteka-bank” aksiyadorlik tijorat investitsiya banki, Oʻzbekiston Milliy teleradiokompaniyasi bilan hamkorlikda “Uchinchi Renessans – yoshlar nigohida” nomli tanlovning uchinchi-Toshkent shahar bosqichi boʻlib oʻtdi. Unda JIDUdan quyidagilar qatnashdi:
- “Ajdodlar merosini oʻrganish va targʻib qilishda innovatsion yondashuv” nominatsiyasi boʻyicha Xalqaro huquq fakulteti 2 bosqich talabalari A. Gʻiyosov, A. Qodirjonov; Xalqaro munosabatlar fakulteti talabalari Sh. Jumaniyazova, M. Ilmiddinova;
- “Oliy taʼlimda sifatli bilim olishdan talabalarning manfaatdorligini oshirish uchun oʻquv jarayoni va metodikasini oʻzgartirish yoʻllari” nominatsiyasi boʻyicha Xalqaro huquq fakulteti 1 bosqich talabalari K. Amandullayev, M. Muxtorov;
- “Yoshlarni ilm-fan va innovatsiyalarga qiziqtirishning noanʼanaviy usullari” nominatsiyasi boʻyicha Xalqaro huquq fakulteti 4-bosqich talabasi M. Tursunovlar himoya qilishdi. Tanlovning uchinchi, Toshkent shahar bosqichi natijalari tez kunlarda eʼlon qilinadi.
Maʼlumot uchun: tanlovning har bir nominatsiya boʻyicha Respublika bosqichi gʻoliblari oʻzlari taklif etgan loyihalarni amalga oshirish uchun 50 mln soʻmdan grant pullari, diplom va faxriy yorliqlar bilan taqdirlanadilar.

The Ministry of Higher and Secondary specialized education, together with the Ministry of Innovative development, the Committee for Religious Affairs, the Center for Islamic civilization in Uzbekistan, Ipoteka bank, the National Information Agency of Uzbekistan, held the third-Tashkent city stage of the republican competition “Third Renaissance - through the eyes of youth”. It was attended by the following students from UWED:
• Second year students of the faculty of “International law” A. Giyosov, A. Kodyrdzhanov and 2nd year students of the faculty of “International relations” Sh. Dzhumaniyazova, M. Ilmiddinova in the nomination “Innovative approaches to the study and promotion of ancestral heritage”;
• First year students of the faculty of International law K. Amandullaev, M. Mukhtorov in the nomination “Non-traditional ways of attracting young people to science”;
• Fourth-year student of the faculty of “International law” M. Tursunov in the “Ways to change the methodology of the educational process to increase the personal motivation of students to receive quality education in higher education”. The results of the third stage of the competition, the Tashkent City Stage, will be announced shortly.
For information: the winners of the republican stage of the competition in each category will be awarded grants, diplomas and certificates in the amount of 50 million soums to implement their project proposals.