Oʻzbekiston Tashqi ishlar vaziri oʻrinbosari, Jahon iqtisodiyoti va diplomatiyasi universiteti bitiruvchisi Sherzod Asadov Prezident administratsiyasi rahbari oʻrinbosari - Prezident matbuot kotibi lavozimiga tayinlandi.
Davlatimiz rahbari Sherzod Asadov haqida:
“Koʻp oʻylab shu qarorga keldim. Bugun Sherzod Asadovni Prezidentning Matbuot kotibi etib tayinlash toʻgʻrisidagi farmonni imzoladim. Tilni biladi, dunyoni koʻrgan. U ham katta kurash maydoniga kirayapti. Shu fursatdan foydalanib aytmoqchiman, Sherzod Asadov davlat siyosatining yoritilishiga masʼul boʻladi. Barcha idoralar, hokimliklar matbuot kotiblari faoliyatini muvofiqlashtirib boradi. Avvalgi davr bilan solishtirish kerak, hozirgi adolatli siyosatni xalqqa yetkazish kerak”, - dedi.
JIDU jamoasi ham Sherzod Asadovni ushbu masʼuliyatli va faxrli lavozim bilan qutlab, kelgusi faoliyatiga zafarlar tilaydi.

Sherzod Asadov, a graduate of the University of world economy and diplomacy, who previously worked as deputy foreign minister, has been appointed deputy head of administration and press secretary of the President of Uzbekistan.
President about Sherzod Asadov:
“I came to this decision after much thought. Today I signed a decree appointing Sherzod Asadov as the President's Press Secretary. He knows the languages; he has seen the world. He is also entering a big battlefield. I would like to take this opportunity to say that Sherzod Asadov will be responsible for the coverage of state policy. All departments and khokimiyats coordinate the activities of press secretaries. It is necessary to compare it with the past, to present the just policy to the people,” - the President said.
The UWED team also congratulates Sherzod Asadov on a responsible and honorable assignment and wishes him success.