Oʻzbekiston Tashqi ishlar vaziri oʻrinbosari, Jahon iqtisodiyoti va diplomatiyasi universiteti bitiruvchisi Sherzod Asadov Prezident administratsiyasi rahbari oʻrinbosari - Prezident matbuot kotibi lavozimiga tayinlandi.
Davlatimiz rahbari Sherzod Asadov haqida:
“Koʻp oʻylab shu qarorga keldim. Bugun Sherzod Asadovni Prezidentning Matbuot kotibi etib tayinlash toʻgʻrisidagi farmonni imzoladim. Tilni biladi, dunyoni koʻrgan. U ham katta kurash maydoniga kirayapti. Shu fursatdan foydalanib aytmoqchiman, Sherzod Asadov davlat siyosatining yoritilishiga masʼul boʻladi. Barcha idoralar, hokimliklar matbuot kotiblari faoliyatini muvofiqlashtirib boradi. Avvalgi davr bilan solishtirish kerak, hozirgi adolatli siyosatni xalqqa yetkazish kerak”, - dedi.
JIDU jamoasi ham Sherzod Asadovni ushbu masʼuliyatli va faxrli lavozim bilan qutlab, kelgusi faoliyatiga zafarlar tilaydi.

Заместителем главы администрации и пресс-секретарем Президента Узбекистана назначен выпускник Университета мировой экономики и дипломатии Шерзод Асадов, ранее работавший заместителем министра иностранных дел.
Президент о Шерзоде Асадове:
«У него большой опыт, я его испытал много раз. Сейчас нужны такие образованные люди. Он знает и внешний, и внутренний мир. Шерзод Асадов будет лично отвечать за реализацию информационной политики государства. Он будет оценивать работу всех государственных, хозяйственных организаций и хокимиятов в сфере медиа, а также отвечать за развитие государственных и негосударственных СМИ и совершенствование их деятельности… Необходимо сравнить с прошлым периодом, донести до людей текущую справедливую политику», — заявил Президент.
Коллектив УМЭД поздравляет Шерзода Асадова с ответственным и почётным заданием и желает ему успехов.