Oʻzbekistondagi Slovakiya Elchisining JIDUga yoʻllagan minnatdorchilik maktubi
Fursatdan foydalanib Sizga va JIDU jamoasiga Slovakiya Respublikasi TIV va Yevropa ishlari boʻyicha Davlat kotibi Ingrid Broskova xonimning 17-mart kuni Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universitetida oʻqituvchi va talabalar bilan aʼlo darajada tashkil etilgan uchrashuv uchun minnatdorchilik bildiraman.
Ishonamanki, mazkur uchrashuv har ikki tomon uchun foydali va qiziqarli boʻldi. Kelgusida universitetingiz va Slovakiya rasmiy doirasi vakillari ishtirokida yanada koʻproq uchrashuv va muloqotlar uyushtirishimizga umid qilib qolaman.
Oʻz nomimdan Ingrid xonim JIDUdagi tashrifi boʻyicha iliq taassurotda qolgani va keyingi uchrashuvlarni intizorlik bilan kutishini qoʻshimcha qilaman.

Уважаемый господин Каримов,
Пользуясь случаем, я хотел бы выразить свою благодарность Вам и коллективу УМЭД за прекрасную организацию встречи Госсекретаря Министерства иностранных и европейских дел Словацкой Республики г-жи Ингрид Броцковой с профессорско-преподавательским составом и студентами в УМЭД 17 марта 2021 года.
Я уверен, что лекция и встреча были очень информативными и продуктивными для обеих сторон. Мы надеемся продолжить плодотворное сотрудничество с вашим университетом в сфере образования и в будущем проводить встречи и лекции словацких официальных лиц в УМЭД.
От своего имени я хотел бы отметить, что г-жа Ингрид Броцкова оставила положительные и удовлетворяющие отзывы о своем визите в УМЭД и с нетерпением ждет возможности посетить его снова.