O‘zbekiston Respublikasi Oliy sudi vakillari ishtirokida “Xalqaro huquq” fakulteti bitiruvchilari uchun ma’ruzasi tashkil etildi
19.03.2021 2288
JIDU “Xalqaro huquq” fakulteti talabalari uchun navbatdagi “Bitiruvchilar soati” uchrashuvi tashkil etildi. Mazkur tadbir 2020-2021-o‘quv yiliga mo‘ljallangan Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universiteti faoliyatini yanada rivojlantirish bo‘yicha istiqbolli tadbirlar rejasidagi vazifalarni amalga oshirish va universitet bitiruvchilarini sud va huquqni muhofaza qiluvchi idoralar faoliyati bilan yaqindan tanishtirish hamda iqtidorli bitiruvchilarni ishga jalb qilish maqsadida tashkil etildi. “Bitiruvchilar soati”da O‘zbekiston Respublikasi Oliy sudi Kadrlar boshqarmasi katta konsultanti U.Umurzakov tomonidan O‘zbekiston Respublikasi Oliy sudi faoliyati, tarkibi, kadrlarni shakllantirish tartibi hamda ularga qo‘yiladigan asosiy talablar borasida ma’ruza o‘qildi.
Ushbu uchrashuv talabalarda katta qiziqish uyg‘otdi va talabalar o‘zlarini qiziqtirgan savollarga javob oldilar.

Для выпускников факультета Международного права организована встреча с участием представителей Верховного суда Республики Узбекистан
19.03.2021 2289
Состоялась очередная встреча в рамках «Часа выпускников» для студентов факультета Международного права УМЭД.
Мероприятие направлено на осуществление задач поставленных в плане перспективных мер по развитию Университета мировой экономики и дипломатии в 2020-2021 учебных годах и ознакомления выпускников университета с деятельностью судебных и правоохранительных органов, также для привлечения их на работу. Старший консультант отдела кадров Верховного суда Республики Узбекистан У. Умурзаков выступил с докладом о деятельности, составе, кадровом обеспечении и основных требованиях Верховного суда Республики Узбекистана.
Данная встреча вызвала большой интерес у студентов и дала возможность получить ответы на все интересующие их вопросы.