Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universiteti "Xalqaro iqtisodiyot va menejment" fakultetida bitiruvchi soati doirasida O'zbekiston Respublikasi Prezidenti Administratsiyasi huzuridagi Iqtisodiy tadqiqotlar va islohotlar markazi direktori oʻrinbosari Umid Abidxadjayev ishtirokida "Investitsiya loyihalarining samaradorligini baholash" mavzusida mahorat darsi boʻlib oʻtdi.
Tadbirda investitsiya loyihalarining samaradorligini koʻrsatuvchi omillar, O'zbekistonda amalga oshirilgan investitsiya loyihalari va ularni baholash metodologiyalari haqida soʻz yuritildi.
Mazkur mahorat darsida Xalqaro moliya va investitsiyalar kafedrasining professor oʻqituvchilari va fakultet talabalari faol qatnashishdi. Uchrashuv yakunida bitiruvchilar oʻzlarini qiziqtirgan savollariga javob olishdi va oʻzaro fikrlar almashdilar.

В Университете мировой экономики и дипломатии прошел мастер-класс на тему «Оценка эффективности инвестиционных проектов» с участием заместителя директора Центра экономических исследований и реформ при Администрации Президента Узбекистана Умида Абидхаджаева.
На мероприятии были обсуждены факторы, определяющие эффективность инвестиционных проектов и методологии их оценки, а также инвестиционные проекты, реализуемы в Узбекистане.
В мероприятии участвовали студенты и преподаватели факультета Международная экономика и менеджмент. По завершению мероприятия состоялся обмен мнениями и студенты получили ответы на вопросы.