Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universiteti "Xalqaro iqtisodiyot va menejment" fakultetida bitiruvchi soati doirasida O'zbekiston Respublikasi Prezidenti Administratsiyasi huzuridagi Iqtisodiy tadqiqotlar va islohotlar markazi direktori oʻrinbosari Umid Abidxadjayev ishtirokida "Investitsiya loyihalarining samaradorligini baholash" mavzusida mahorat darsi boʻlib oʻtdi.
Tadbirda investitsiya loyihalarining samaradorligini koʻrsatuvchi omillar, O'zbekistonda amalga oshirilgan investitsiya loyihalari va ularni baholash metodologiyalari haqida soʻz yuritildi.
Mazkur mahorat darsida Xalqaro moliya va investitsiyalar kafedrasining professor oʻqituvchilari va fakultet talabalari faol qatnashishdi. Uchrashuv yakunida bitiruvchilar oʻzlarini qiziqtirgan savollariga javob olishdi va oʻzaro fikrlar almashdilar.

At the University of world economy and diplomacy was held a master class on the topic "Evaluating the effectiveness of investment projects" with the participation of Umid Abidkhadzhaev, Deputy Director of the Center for economic research and reforms under the Administration of the President of Uzbekistan.
The meeting discussed the factors that determine the effectiveness of investment projects and methodologies for their assessment, as well as investment projects implemented in Uzbekistan.
The event was attended by representatives of the faculty of International economics and management, and the alumni exchanged views, having received answers to their questions.