Mamlakatimizda mo‘tabar ayollarimiz, opa-singillarimizning davlat va jamiyat hayotida tutgan o‘rni va nufuzini oshirish, yurtimizda olib borilayotgan tub islohotlarda faol qatnashib, xalqimiz farovonligini yuksaltirish yo‘lida tashabbus va ibrat ko‘rsatib kelayotgani uchun bir guruh faol xotin-qizlar Prezidentimiz tomonidan faxriy unvon, orden va medallar bilan taqdirlandi. Ularning safida “Xalqaro iqtisodiyot va menejment” fakulteti 1-bosqich talabasi Shokirova Gulruxbonu ham O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti farmoni bilan “Kelajak bunyodkori” medali bilan taqdirlandi.
“Prezidentimiz farmoni bilan jami 121 ta xotin-qiz turli davlat mukofotlari bilan taqdirlandi. Shu o‘rinda men ham eng yosh davlat mukofoti sohibasi sifatida “Kelajak bunyodkori” medali bilan taqdirlandim. Prezidentimizning biz xotin-qizlarga yaratib bergan imkoniyatlari, bizga bildirgan ishonchlari va arzimas mehnatimizni shunday yuksak baholaganlari uchun minnatdorchilik bildirib, Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universitetini bitirib kelgusida yurtimizning yuzi bo‘lgan ayol elchisi darajasiga yetishib mamlakatimizning manfaatlari yo‘lida astoydil mehnat qilaman. Menga 17 yosh bo'lishimga qaramay mana shunday davlat mukofotiga loyiq deb topilganim katta faxr bilan bir qatorda ulkan ma'suliyat ham yukladi. Kelajakda bundanda yuqori cho'qqilarni zabt etishga,bu yutuqlarimning debochasi bo‘lishiga va'da beraman!” – dedi Shokirova Gulruxbonu.

On the eve of the 8 March holiday, the President of Uzbekistan signed a decree on awarding honorary titles and awarding orders and medals to a group of women. Among the laureates of the award, who took the initiative and set an example in enhancing the role and prestige of the state and society, actively participating in radical reforms in our country, there is a first-year student of the faculty of “International economics and management” of the UWED Gulrukhbonu Shokirova.
“By the decree of the President, 121 girls and women were awarded various state awards. I was also awarded as the youngest laureate of the state prize "Kelajak Bunyodkori". I am grateful to our President for the opportunities that he has created for us women, for the trust placed in us and for the appreciation of our insignificant work. Although I am 17 years old, it is a great honor and great responsibility for me to be awarded such a state award. I promise to reach even higher heights in the future, and this will be the beginning of my success!" - said Gulrukhbonu Shokirova.