Mamlakatimizda mo‘tabar ayollarimiz, opa-singillarimizning davlat va jamiyat hayotida tutgan o‘rni va nufuzini oshirish, yurtimizda olib borilayotgan tub islohotlarda faol qatnashib, xalqimiz farovonligini yuksaltirish yo‘lida tashabbus va ibrat ko‘rsatib kelayotgani uchun bir guruh faol xotin-qizlar Prezidentimiz tomonidan faxriy unvon, orden va medallar bilan taqdirlandi. Ularning safida “Xalqaro iqtisodiyot va menejment” fakulteti 1-bosqich talabasi Shokirova Gulruxbonu ham O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti farmoni bilan “Kelajak bunyodkori” medali bilan taqdirlandi.
“Prezidentimiz farmoni bilan jami 121 ta xotin-qiz turli davlat mukofotlari bilan taqdirlandi. Shu o‘rinda men ham eng yosh davlat mukofoti sohibasi sifatida “Kelajak bunyodkori” medali bilan taqdirlandim. Prezidentimizning biz xotin-qizlarga yaratib bergan imkoniyatlari, bizga bildirgan ishonchlari va arzimas mehnatimizni shunday yuksak baholaganlari uchun minnatdorchilik bildirib, Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universitetini bitirib kelgusida yurtimizning yuzi bo‘lgan ayol elchisi darajasiga yetishib mamlakatimizning manfaatlari yo‘lida astoydil mehnat qilaman. Menga 17 yosh bo'lishimga qaramay mana shunday davlat mukofotiga loyiq deb topilganim katta faxr bilan bir qatorda ulkan ma'suliyat ham yukladi. Kelajakda bundanda yuqori cho'qqilarni zabt etishga,bu yutuqlarimning debochasi bo‘lishiga va'da beraman!” – dedi Shokirova Gulruxbonu.

В преддверии праздника Президент Узбекистана подписал указ о присвоении почетных званий и награждении орденами и медалями группы женщин. Среди лауреатов премии, проявившая инициативу и показавшая пример в повышении роли и престижа государства и общества, активно участвуя в радикальных реформах в нашей стране,  студентка первого курса факультета “Международной экономики и менеджмента” УМЭД Гулрухбону Шокирова.
«Указом Президента 121 девушка и женщина награждены различными государственными наградами. В том числе и я была награждена как самый молодой лауреат государственной премии «Келажак бунёдкори». Я благодарна нашему Президенту за те возможности, которые он создал для нас, женщин, за оказанное нам доверие и за высокую оценку нашей незначительной работы. Хотя мне 17 лет, для меня большая честь и большая ответственность быть удостоенной государственной награды. Обещаю в будущем достичь еще больших высот, и это будет началом моего успеха!»- сказала Шокирова Гулрухбону.