JIDU talabasi “Zulfiya” mukofoti sohibasi boʻldi
Bahor fasli universitetimiz uchun xushxabarlar bilan boshlandi. Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universitetining 2 bosqich talabasi Madina Sunnatova davlatimiz rahbarining qarori bilan koʻplab iqtidorli qizlar safida “Zulfiya” nomidagi davlat mukofotiga loyiq topildi.
Mazkur yuksak mukofot mamlakatimizda xotin-qizlarni eʼzozlash, ularning jamiyatdagi oʻrni va nufuzini oshirish, orzu-intilishlarini qoʻllab-quvvatlash, oʻzining iqtidori va ibratli faoliyati bilan yoshlarga oʻrnak boʻlib kelayotgan, turli soha va tarmoqlarda qobiliyat va imkoniyatlarini roʻyobga chiqarayotgan, Uchinchi Renessans poydevorini yaratishda chuqur bilim va intellektual salohiyatini namoyon etib, oʻz gʻoya va tashabbuslarini ilgari surayotgan, ijtimoiy hayotda faollik koʻrsatayotgan qizlarni munosib ragʻbatlantirishga xizmat qiladi.
Fursatdan foydalanib, universitet jamoasi ham Madina Sunnatovani “Zulfiya” davlat mukofoti bilan va butun JIDU xotin-qizlarini yaqinlashib kelayotgan bahor ayyomi – 8 mart bilan muborakbod etadi.

UWED student received the Zulfiya prize
Spring started with good news for our university. The 2nd year student of the University of world economy and diplomacy Madina Sunnatova, by the decision of the head of our state, was awarded the State prize named after Zulfiya.
This high award serves to show respect to the women of our country, to enhance their role and status in society, to support their good hopes and aspirations, to adequately stimulate girls who, with their talent and exemplary activities, are an example for young people, realize their abilities and capabilities in various fields and industries, put forward, on the basis of their deep knowledge and high intellectual potential, advanced ideas and initiatives that contribute to the formation of the foundation of the Third Renaissance, are active in public life.
Taking this opportunity, the university staff also congratulates Madina Sunnatova on the State prize named after Zulfiya and all the women of UWED with the upcoming spring holiday – March 8.