JIDU talabasi “Zulfiya” mukofoti sohibasi boʻldi
Bahor fasli universitetimiz uchun xushxabarlar bilan boshlandi. Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universitetining 2 bosqich talabasi Madina Sunnatova davlatimiz rahbarining qarori bilan koʻplab iqtidorli qizlar safida “Zulfiya” nomidagi davlat mukofotiga loyiq topildi.
Mazkur yuksak mukofot mamlakatimizda xotin-qizlarni eʼzozlash, ularning jamiyatdagi oʻrni va nufuzini oshirish, orzu-intilishlarini qoʻllab-quvvatlash, oʻzining iqtidori va ibratli faoliyati bilan yoshlarga oʻrnak boʻlib kelayotgan, turli soha va tarmoqlarda qobiliyat va imkoniyatlarini roʻyobga chiqarayotgan, Uchinchi Renessans poydevorini yaratishda chuqur bilim va intellektual salohiyatini namoyon etib, oʻz gʻoya va tashabbuslarini ilgari surayotgan, ijtimoiy hayotda faollik koʻrsatayotgan qizlarni munosib ragʻbatlantirishga xizmat qiladi.
Fursatdan foydalanib, universitet jamoasi ham Madina Sunnatovani “Zulfiya” davlat mukofoti bilan va butun JIDU xotin-qizlarini yaqinlashib kelayotgan bahor ayyomi – 8 mart bilan muborakbod etadi.

Студентка УМЭД получила премию Зульфии
Весна началась с хороших новостей для нашего вуза. Студентка 2 курса Университета мировой экономики и дипломатии Мадина Суннатова, решением главы нашего государства была удостоена Государственной премии имени Зульфии.
Это высокая награда служит в целях оказания уважения женщинам нашей страны, повышения их роли и статуса в обществе, поддержки их благих надежд и устремлений, достойного стимулирования девушек, которые своим талантом и образцовой деятельностью являются примером для молодежи, реализуют свои способности и возможности в разных сферах и отраслях, выдвигают, на основе своих глубоких знаний и высокого интеллектуального потенциала, передовые идеи и инициативы, способствующие формированию фундамента Третьего Ренессанса, проявляют активность в общественной жизни.
Пользуясь случаем, коллектив университета также поздравляет Мадину Суннатову с Государственной премией им. Зульфии и всех женщин УМЭД с наступающим праздником весны – 8 марта.