O‘zbekiston Respublikasi Bosh prokuraturasi vakillarining “Xalqaro huquq” fakulteti bitiruvchilari ishtirokida o‘tgan ma’ruzasi to‘g‘risida
04.03.2021 2406
2021-yilning 3-mart kuni “Xalqaro huquq” fakultetining 4-bosqich talabalari uchun Bosh prokuratura Kadrlar boshqarmasi prokurorlari Oybek Sultonov hamda Akmal Azimov O‘zbekiston Respublikasi Bosh prokuraturasi, Departament faoliyati, tarkibi, kadrlarni shakllantirish tartibi hamda ularga qo‘yiladigan asosiy talablar haqida ma’ruza o‘qidilar. Bu uchrashuvni tashkil etishdan maqsad – 2020-2021-o‘quv yiliga mo‘ljallangan Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universiteti faoliyatini yanada rivojlantirish bo‘yicha istiqbolli tadbirlar rejasidagi vazifalarni amalga oshirish va universitet bitiruvchilarini sud va huquqni muhofaza qiluvchi idoralar faoliyati bilan yaqindan tanishtirish hamda iqtidorli bitiruvchilarni ishga jalb qilishdan iborat.
Suhbat amaliy jarayonlarga oid misollar bilan yoritib berilganligi talabalarning bu boradagi tasavvur va ko‘nikmalarini yanada boyitdi. Uchrashuv yakunlariga ko‘ra talabalar turli masalalar bo‘yicha fikr va mulohazalar almashdilar.

About lecture of representatives of the General Prosecutor's Office of the Republic of Uzbekistan with graduates of faculty "International law"
04.03.2021 2382
On March 3, 2021, prosecutors of the personnel department of the General Prosecutor's Office of the Republic of Uzbekistan Oybek Sultanov and Akmal Azimov held a lecture for 4th year students of the faculty of “International law” on the activities, structure and work procedure of the General Prosecutor's Office of the Republic of Uzbekistan. The purpose of this meeting is to implement the tasks set in the plan of promising measures for the development of the University of World Economy and Diplomacy for the 2020-2021 academic year, as well as to familiarize university graduates with the activities of judicial and law enforcement agencies, as well as to involve them in work.
At the end of the lecture, the participants exchanged their views and received answers to their questions.