JIDU talabalari uchun “Universitet stipendiyasi” joriy etildi
“Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universiteti stipendiyasi” (keyingi oʻrinlarda “Universitet stipendiyasi”) ilm-fanda ilgʻor va universitet ijtimoiy hayotida faol yoshlarni ragʻbatlantirish maqsadida tashkil qilindi.
“Universitet stipendiyasi”ning kvotasi barcha fakultetlar taʼlim yoʻnalishlarining har bir bosqichi uchun bittadan ajratiladi.
Talabgorlar dastlabki koʻrib chiqish uchun fakultet kengashiga quyidagi hujjatlarni topshiradilar:
- sinov daftarchasidan koʻchirma;
- dekan va guruh murabbiyi tavsiyanomasi;
- ilmiy (ijodiy) ish annotatsiyasi;
- ilmiy rahbarining fikr-mulohazalari;
- ilmiy (ijodiy) ishga taqriz;
- ilmiy ishlar roʻyxati va ularning bosma nusxalari;
- universitetning maʼnaviy-maʼrifiy, ijtimoiy hayotida faolligini aks ettiruvchi boshqa hujjatlar.
Universitet maxsus tanlov komissiyasi stipendiya tayinlash haqidagi tavsiyanomalarni yiliga ikki marta koʻrib chiqadi. Kuzgi semestr yakunlari boʻyicha hujjatlarni qabul qilish muddati – 22-martdan 2-aprelgacha, koʻrib chiqish muddati — 2-12-aprel. Yozgi semestr yakunlari boʻyicha esa, hujjatlarni qabul qilish muddati 20-iyuldan – 1-avgustgacha, koʻrib chiqish muddati — 1-10-avgust.
Batafsil maʼlumotni “Talabalar uchun Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universitetining stipendiyasi va uni tayinlash tartibi toʻgʻrisida”gi Nizomdan olishingiz mumkin.

"University scholarship" for UWED students
The “University Scholarship of World Economy and Diplomacy” (hereinafter the “University Scholarship”) was created to encourage young people who are advanced in science and actively involved in the social and cultural life of the university.
The quota of the “University scholarship” is allocated one for each course of the direction of the faculties.
Applicants submit the following documents to the faculty council for consideration:
- an extract from the record book;
- recommendation of the dean and group trainer;
- annotations of scientific (creative) works;
- feedback from the supervisor;
- review of scientific (creative) work;
- list of scientific works and their printed copies;
- щther documents which reflecting the student's activity in the spiritual, educational and social life of the university.
A special selection committee considering the nomination of the University for scholarships twice a year. The deadline for submission of documents after the end of the fall semester is from March 22 to April 2, the term for consideration is April 2-12. At the end of the summer semester - July 20-August 1, consideration period - August 1-10.
More information you can find in the Appointment of the University of world economy and diplomacy scholarship regulations and for its procedure.