O'zbekiston Respublikasi Prezidenti saylovining huquqiy asoslarini o'rganish yuzasidan tayyorlangan maxsus kurs
17.11.2016 30795
2016 yilning 16 noyabr kuni Universitetning barcha fakultetlarida tahsil oluvchi IV-V kurs talabalariga O'zbekiston Respublikasi Prezidenti saylovining huquqiy asoslarini o'rganish yuzasidan tayyorlangan 4 soatlik maxsus kursi o'zbek va rus tillarda tashkil etildi. Ma'ruzani Ijtimoiy-gumanitar fanlar kafedrasi professori Jo'raev Q.A. o'qidi.
Mashg'ulotlar interfaol metodlarni qo'llagan holda olib borildi. Talabalarga O'zbekiston Respublikasi Prezidenti saylovi tarixi va uning huquqiy asoslari haqida ma'lumot berildi. Bu sohada ilg'or demokratik xorijiy davlatlarning malakasi tahlil qilindi.
Ma'ruzalar “O'zbekiston Respublikasi Prezidenti sayloviga tayyorgarlik ko'rish davrida saylovchilar huquqiy madaniyatini yanada yuksaltirish” bo'yicha o'tkaziladigan tadbirlar dasturi” ijrosini ta'minlash maqsadida tashkil etildi.

Lectures on the study of the legal framework of elections of the President of the Republic of Uzbekistan
17.11.2016 30792
On November 16, 2016 lectures on studying the legal foundation of the Presidential elections of Republic of Uzbekistan were held in all IV – V year-students of all faculties of UWED. Lectures were delivered by a professor of the Department of Social-humanitarian disciplines – Q.A.Djuraev.
Classes were held in the lecture hall. Students were informed about the history of presidential elections in the Republic of Uzbekistan and their legal basis as well as analyzed foreign experience of leading democratic countries of the world on this issue.
The lectures were organized in the framework of implementation of the Programme of measures to improve the legal culture of voters in preparation for the election of the President of the Republic of Uzbekistan.