2020-2021-o‘quv yiliga mo‘ljallangan Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universiteti faoliyatini yanada rivojlantirish bo‘yicha istiqbolli tadbirlar rejasidagi vazifalarni amalga oshirish va universitet bitiruvchilarini sud va huquqni muhofaza qiluvchi idoralar faoliyati bilan yaqindan tanishtirish, iqtidorli bitiruvchilarni ishga jalb qilish maqsadida 2021-yil 24-fevral kuni O‘zbekiston Respublikasi Adliya vazirligi vakillari tomonidan JIDU “Xalqaro huquq” fakulteti 4-bosqich talabalari uchun “Bitiruvchilar soati” ma’ruzasi tashkil etildi. Unda Adliya vazirligi Kadrlar boshqarmasi boshlig‘i o‘rinbosari Aytmurat Xalturdiev tomonidan Adliya vazirligi tarkibi, kadrlarni shakllantirish tartibi hamda ularga qo‘yiladigan asosiy talablar borasida ma’lumot berildi.
Uchrashuvdagi amaliy misollar talabalarning soha bo‘yicha tasavvur va ko‘nikmalarini yanada boyitdi.
Tadbir yakunida tomonlar o‘rtasida istiqbolli rejalarni amalga oshirish yuzasidan hamkorlik masalalari kelishildi va talabalar bilan fikr va mulohaza almashildi.

About lecture for 4th-year students conducted by representatives of the Ministry of Justice
For the implementation of the tasks mentioned in perspective measures for development of the University of world economy and diplomacy in 2020-2021 academic years and acquaintance of graduates of university with activities of judicial and law enforcement agencies, also for attraction them for work in this organizations on February 24 was held open dialogue within the frameworks of "hour of graduates" by the deputy head of personnel department Aytmurat Khalturdiev from The Ministry of Justice of the Republic of Uzbekistan on the theme: activities of the Ministry of Justice of the Republic of Uzbekistan, structure, an order for work of a new personnel and the requirements for it.
Practical examples of the meeting strengthened the students' knowledge and skills about this public authority.
Following the results of the lecture participants have exchanged the opinions on the Ministry of Justice of the Republic of Uzbekistan and have received answers to the questions. The parties also agreed to cooperate in the implementation of further plans.