2020-2021-o‘quv yiliga mo‘ljallangan Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universiteti faoliyatini yanada rivojlantirish bo‘yicha istiqbolli tadbirlar rejasidagi vazifalarni amalga oshirish va universitet bitiruvchilarini sud va huquqni muhofaza qiluvchi idoralar faoliyati bilan yaqindan tanishtirish, iqtidorli bitiruvchilarni ishga jalb qilish maqsadida 2021-yil 24-fevral kuni O‘zbekiston Respublikasi Adliya vazirligi vakillari tomonidan JIDU “Xalqaro huquq” fakulteti 4-bosqich talabalari uchun “Bitiruvchilar soati” ma’ruzasi tashkil etildi. Unda Adliya vazirligi Kadrlar boshqarmasi boshlig‘i o‘rinbosari Aytmurat Xalturdiev tomonidan Adliya vazirligi tarkibi, kadrlarni shakllantirish tartibi hamda ularga qo‘yiladigan asosiy talablar borasida ma’lumot berildi.
Uchrashuvdagi amaliy misollar talabalarning soha bo‘yicha tasavvur va ko‘nikmalarini yanada boyitdi.
Tadbir yakunida tomonlar o‘rtasida istiqbolli rejalarni amalga oshirish yuzasidan hamkorlik masalalari kelishildi va talabalar bilan fikr va mulohaza almashildi.

Представители Министерства юстиции Республики Узбекистан прочитали лекцию студентам 4 курса
В целях осуществления задач поставленных в плане перспективных мероприятий по развитию Университета мировой экономики и дипломатии в 2020-2021 учебном году и ознакомления выпускников университета с деятельностью судебных и правоохранительных органов, а также для привлечения их на работу, 24 февраля с.г. для студентов 4-го курса факультета Международного права был проведен открытый диалог в рамках “часа выпускников” заместителем начальника Управления кадров Министерства юстиции Республики Узбекистан Айтмуратом Халтурдиевым на тему: “Деятельность Министерства юстиции РУз, состав, порядок принятия на работу новых кадров и требования”.
Практические примеры во время встречи укрепили знания и навыки студентов об этом государственном органе.
По итогам лекции участники обменялись мнениями и получили ответы на свои вопросы. Также стороны договорились о сотрудничестве в реализации дальнейших планов.