O‘z salomatligini o‘ylaydigan kishi borki sog‘lom turmush tarziga amal qilib, sport bilan muntazam shug‘ullanadi. Yosh avlodning ma’nan va jismonan kamoloti hamisha davlatimiz diqqat markazida boʻlib kelgan. Sport va uning ixlosmandlari safini kengaytirish maqsadida turli bellashuvlar va sportchilar ishtirokida davra suhbatlari o‘tkazilishi bunga misol. Ana shunday uchrashuvlardan navbatdagisi boksning WBC yoʻnalishida 70 kg vazn toifasida jahon chempioni Mahamadjanov Ravshan hamda boks sohasining boshqa faxriylari ishtirokida tashkil qilindi.
Uchrashuv qiziqarli kayfiyatda o‘tganini alohida ta’kidlash mumkin. Talabalar Ravshan Mahamadjonovga o‘zlarini qiziqtirgan savollarini berib, sportchining faoliyati, uning kelgusidagi rejalari haqida ko‘proq ma’lumotlarga ega bo‘ldilar.
JIDU talabalari orasida sport tadbirlari oʻtkazish, ularning boʻsh vaqtini samarali oʻtkazish odat tusiga kirgan. Bu kabi uchrashuvlar tashkil qilinishi esa yoshlarni motivatsiyaga, oʻz oldiga qoʻygan maqsadi tomon intilishga undaydi.

Everyone who cares about his health should follow a healthy lifestyle and does sport regularly. The spiritual and physical development of the younger generation is always in the focus of our country. To expand the ranks of the sport and its fans, various competitions and roundtables with the participation of athletes are held. Today’s such as meeting was organized with the WBC world champion in boxing in the weight category up to 70 kg Mahamadjanov Ravshan and other honor guests of boxing.
It should be noted that the meeting was held in an interesting atmosphere. The students asked Ravshan Mahamadjanov their questions and learned more about the athlete's activities and plans.
It has become a tradition among UWED students to hold sports events and spend their spare time effectively. The organization of such meetings motivates young people to strive for their goals.