2021-yil 19-fevral kuni Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universitetida O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi huzuridagi Qonunchilik muammolari va tadqiqotlar Instituti vakillari bilan uchrashuv bo‘lib o‘tdi.
Uchrashuvda mazkur Institut tomonidan tashkil etilgan “Yosh qonunshunoslar” Klubiga a‘zo bo‘lish istagida bo‘lgan “Xalqaro huquq” fakulteti talabalari ishtirok etishdi. Ochiq muloqot davomida Klub faoliyati va unga a‘zo bo‘lish tartibi to‘g‘risida batafsil ma‘lumot berildi. Uchrashuv yakunida talabalar o‘zlarini qiziqtirgan savollarga javob olishdi.

19 февраля 2021 года в Университете мировой экономики и дипломатии состоялась встреча с представителями Института проблем законодательства и исследований при Олий Мажлисе Республики Узбекистан.
На встрече присутствовали студенты факультета "Международного права", желающие вступить в Клуб молодых законодателей, организованный данным институтом. В ходе открытого диалога была предоставлена ​​подробная информация о деятельности Клуба и порядке его членства. По окончании встречи студенты получили ответы на свои вопросы.