2021-yil 19-fevral kuni Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universitetida O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi huzuridagi Qonunchilik muammolari va tadqiqotlar Instituti vakillari bilan uchrashuv bo‘lib o‘tdi.
Uchrashuvda mazkur Institut tomonidan tashkil etilgan “Yosh qonunshunoslar” Klubiga a‘zo bo‘lish istagida bo‘lgan “Xalqaro huquq” fakulteti talabalari ishtirok etishdi. Ochiq muloqot davomida Klub faoliyati va unga a‘zo bo‘lish tartibi to‘g‘risida batafsil ma‘lumot berildi. Uchrashuv yakunida talabalar o‘zlarini qiziqtirgan savollarga javob olishdi.

Issues of involving students of international law faculty in the legislation process
On February 19, 2021, at the University of World Economy and Diplomacy, a meeting was held with representatives of the Institute for Problems of Legislation and Research under the Oliy Majlis of the Republic of Uzbekistan.
The meeting was attended by students of International law faculty wishing to join the Club of Young Legislators, organized by this institute. In the course of an open dialogue, detailed information was provided on the activities of the Club and the procedure for its membership. At the end of the meeting, the students received answers to their questions.