Bugun, 2021 yil 17-fevral kuni JIDUda Mirzo Ulug'bek tumani sudyasi B.Berdiyev raisligida sayyor sud majlisi bo'lib o'tdi. Sud, O'zbekiston Respublikasi Jinoyat kodeksining 228-moddasi 2-qism b-bandi va 228-moddasi 3-qismi bilan ayblanayotgan sudlanuvchilarning jinoyat ishini ko'rib chiqdi.
Sud jarayonida dotsent vazifasini bajaruvchi O.Yusufjonov va “Xalqaro huquq” fakulteti ikkinchi kurs talabalari ishtirok etishdi.
Ta'lim jarayonida nazariya va amaliyot o'rtasidagi o'zaro bog'liqlikni ta'minlashga qaratilgan tadbir voqealarga boy bo'ldi va talabalar butun sud jarayonni amalda baholay oldilar. Bu jarayonda sudya tinglovchilarga nazariyani o'rganish jarayonida olgan bilimlarini namoyish etish imkoniyatini berdi. Ishning har bir qismiga sudyaning tushuntirish izohlari ilova qilindi. Jarayon yakunida talabalar o'zlarini qiziqtirgan savollariga javob oldilar.

Сегодня, 17 февраля 2021 года в УМЭДе состоялось судебное заседание под председательством судьи Мирзо-Улугбекского района по уголовным делам Б.Бердиева. Он рассмотрел уголовное дело подсудимых, обвиняемых по части 2 пункта-б статьи 228 и по части 3 статьи 228 Уголовного кодекса Республики Узбекистан.
В судебном процессе приняли участие и.о. доцента О.Юсуфжанов и студенты второго курса.
Мероприятие, направленное на обеспечение взаимосвязи теории и практики в учебном процессе, было богато событиями, и студенты смогли оценить на практике весь судебный процесс. В процессе судья дал возможность аудитории проявить свои знания, приобретенные в процессе познания теории. Каждая часть судопроизводства сопровождалась разъяснительными комментариями со стороны судьи. По окончании процесса студенты получили ответы на свои вопросы.