Bugun, 2021 yil 10-fevral kuni JIDUda Mirzo Ulug'bek tumani sudyasi S.Abdug'aniev raisligida sayyor sud majlisi bo'lib o'tdi. Sud, O'zbekiston Respublikasi Jinoyat kodeksining 276-moddasi 1-qismi bilan ayblanayotgan sudlanuvchining jinoyat ishini ko'rib chiqdi.
Sud jarayonida dotsent vazifasini bajaruvchi O.Yusufjonov, y.f.n., dotsent Ubaydullaev Z.S. va “Xalqaro huquq” fakulteti ikkinchi kurs talabalari ishtirok etishdi.
Ta'lim jarayonida nazariya va amaliyot o'rtasidagi o'zaro bog'liqlikni ta'minlashga qaratilgan tadbir voqealarga boy bo'ldi va talabalar butun sud jarayonni amalda baholay oldilar. Bu jarayonda sudya tinglovchilarga nazariyani o'rganish jarayonida olgan bilimlarini namoyish etish imkoniyatini berdi. Ishning har bir qismiga sudyaning tushuntirish izohlari ilova qilindi. Jarayon yakunida talabalar o'zlarini qiziqtirgan savollariga javob oldilar.

Очередное судебное заседание при участии студентов
Сегодня, 10 февраля 2021 года в УМЭД состоялось судебное заседание под председательством судьи Мирзо-Улугбекского района по уголовным делам С.Абдуганиева. Он рассмотрел уголовное дело подсудимого, обвиняемого по части 1 статьи 276 Уголовного кодекса Республики Узбекистан.
В судебном процессе приняли участие и.о.доцента О.Юсуфжанов, к.ю.н., доцент Убайдуллев З.С. и студенты второго курса.
Мероприятие, направленное на обеспечение взаимосвязи теории и практики в учебном процессе, было богато событиями, и студенты смогли оценить на практике весь судебный процесс. В процессе судья дал возможность аудитории проявить свои знания, приобретенные в процессе познания теории. Каждая часть судопроизводства сопровождалась разъяснительными комментариями со стороны судьи. По окончании процесса студенты получили ответы на свои вопросы.