Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universiteti Rektori K.X.Karimovning universitet talabalari bilan uchrashuvi boʻlib oʻtdi
08.02.2021 2818
2021-yil 6-fevral shanba kuni Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universiteti Rektorini universitet talabalari bilan uchrashuvi boʻlib oʻtdi. Uchrashuvni Rektor K.X.Karimov kirish soʻzi bilan ochib berdilar.
Uchrashuv universitet talabalarini yangi yutuqlari bilan tabriklashdan boshlandi, jumladan, Humoyun Boboyev I.Karimov nomidagi respublika stipendiyasi bilan taqdirlanganligi, Xasanova Maftuna va Gʻiyasov Abutolib Indoneziya parlamentining parlamentlararo hamkorlik qoʻmitasi delegatsiyasi bilan uchrashuvda faol ishtirok etgani hamda yaxshi qilingan prezentatsiyalari uchun hukumat tomonidan tashakurnoma eʼlon qilinganligi, doktorant Zaynobiddinova Farangiz OʻzR Prezidenti stipendiyasiga sazovor boʻlganligi, talaba Berkinov Jaxongir A.Navoiy nomidagi davlat stipendiyasi bilan taqdirlanganligini mamnuniyat bilan eʼlon qilindi. JIDU taniqli xorijiy universitetlari hamda respublikaning nufuzli oliygoxlari qatorida boʻlishi, talabalar bundan-da katta yutuqlarga erishishligi boʻyicha tilaklar bildirildi.
Universitet talabalari tomonidan kun tartibidagi masala yuzasidan: Rektorni studentlar bilan savol-javoblari boʻyicha - koʻpdan-koʻp qiziqarli savollar berildi. Jumladan, studentlarni yangi innovatsion loyihalarda ishtirok etishi, yoshlar klublarini JIDUda universitet yoʻnalishlari boʻyicha tashkil etilishi, yoshlar ilmiy ishlarini ilmiy nashrlarda chop etilishini tashkil etish, oʻquv jarayonini takomillashtirishga, yotoqxona muammolarini hal etishga qaratilgan qator ijobiy takliflar kiritildi. Barcha savollar boʻyicha aniq javoblar berildi.

Состоялась встреча Ректора Университета мировой экономики и дипломатии К.Х.Каримова со студентами университета
08.02.2021 2817
6 февраля 2021 года в субботу прошла встреча ректора Университета мировой экономики и дипломатии со студентами вуза. Встречу открыл вступительным словом Ректор университета К.Х.Каримов.
Встреча началась с поздравлений студентов, добившихся успехов в учебной и научной деятельности. А именно, присуждения республиканской стипендии имени И.Каримова Бобоеву Хумоюну, благодарственного письма Индонезийского парламента за активное участие Хасановой Мафтуны и Гиясова Абутолиба в межпарламентской встрече делегации Индонезии, докторанта Зайнобиддинову Фарангиз с присуждением стипендии Президента Республики Узбекистан, Беркинова Жахонгира с присуждением государственной стипендии имени А.Навои. Были высказаны пожелания, в будущем УМЭД занимать места среди известных зарубежных вузов и ведущих университетов Узбекистана, а студентам УМЭД достичь ещё более значимых результатов в своей учебной практике.
Согласно повестки дня было задано много интересных вопросов и высказаны конструктивные предложения Ректору УМЭД. В том числе, об участии студентов в новых инновационных проектах, созданию молодежных клубов по учебным и научным направлениям университета, по совершенствованию учебного процесса, решению проблем в общежитиях и библиотеке университета. По всем вопросам были даны подробные ответы.
На встрече приняли активное участие студенты всех курсов УМЭД.
Данное мероприятие было встречено с большим удовлетворением со стороны студентов и всех присутствующих.