Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universiteti rahbariyati O'zbekiston Respublikasi Oliy va o'rta maxsus ta'lim vazirligi, "Ulug'bek" nomidagi O'zbekiston Respublikasi Iqtidorli yoshlarni qo'llab-quvvatlash jamg'armasi hamda O'zbekiston Respublikasi Yoshlar ishlari agentligi bilan hamkorlikda iqtidorli yoshlarni qo'llab-quvvatlash maqsadida o’tkazilgan 2021-yilning eng yaxshi maqolasi bo'yicha "Yangi O'zbekistonning iste'dodli yoshlari" tanlovi g’olibi, "Xalqaro munosabatlar" fakulteti 3-bosqich talabasi Karimova Oydin Sanjar qizini samimiy tabriklaydi.
Karimova Oydin 2018 yil ilk talabalik yillaridanoq o’zining intellektual salohiyati va universitet tadbirlarida faolligi bilan kursdoshlari orasida ajralib turgan. Jumladan, u bir necha bor O’zbekiston Respublikasi OTM talabalari orasida o’tkazilgan shaxmat musobaqalarining shahar bosqichida faxrli 2-o'rinni egallagan, shuningdek BMT, Evropa Ittifoqi hamda Shanxay hamkorlik tashkiloti modellarida va boshqa turli konferentsiyalarda faol ishtirokchi va ko'ngilli sifatida faoliyat olib borgan. Hozirda Karimova Oydin -  IT-parkning JIDUdagi brend ambassadori.
Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universiteti rahbariyati g'olibimizga yangi ilmiy izlanishlarida muvaffaqiyat va omad tilaydi.

The Ministry of Higher and Secondary Specialized Education of the Republic of Uzbekistan, together with the Ulugbek Foundation for the Support of Talented Youth of the Republic of Uzbekistan and the Agency for Youth Affairs of the Republic of Uzbekistan, in order to support talented youth, held a competition "Talented Youth of the New Uzbekistan" among students, doctoral students and researchers for the best article of 2021. The administration of UWED congratulates Karimova Oydin Sanjar qizi, 3rd year student of the Faculty of International Relations, on being between the winners of the competition.
Karimova Oydin was enrolled as a student in 2018 and during these years she actively participated in university activities, demonstrating her passion for science. She repeatedly took the honorable 2nd place in city chess tournaments, and also participated as a participant and volunteer in UN, EU, Shanghai Cooperation Organization Models, and other conferences. Karimova Oydin is the brand ambassador of IT Park at UWED.
The administration of the University of World Economy and Diplomacy wishes our winner success in new scientific research.