Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universiteti rahbariyati O'zbekiston Respublikasi Oliy va o'rta maxsus ta'lim vazirligi, "Ulug'bek" nomidagi O'zbekiston Respublikasi Iqtidorli yoshlarni qo'llab-quvvatlash jamg'armasi hamda O'zbekiston Respublikasi Yoshlar ishlari agentligi bilan hamkorlikda iqtidorli yoshlarni qo'llab-quvvatlash maqsadida o’tkazilgan 2021-yilning eng yaxshi maqolasi bo'yicha "Yangi O'zbekistonning iste'dodli yoshlari" tanlovi g’olibi, "Xalqaro munosabatlar" fakulteti 3-bosqich talabasi Karimova Oydin Sanjar qizini samimiy tabriklaydi.
Karimova Oydin 2018 yil ilk talabalik yillaridanoq o’zining intellektual salohiyati va universitet tadbirlarida faolligi bilan kursdoshlari orasida ajralib turgan. Jumladan, u bir necha bor O’zbekiston Respublikasi OTM talabalari orasida o’tkazilgan shaxmat musobaqalarining shahar bosqichida faxrli 2-o'rinni egallagan, shuningdek BMT, Evropa Ittifoqi hamda Shanxay hamkorlik tashkiloti modellarida va boshqa turli konferentsiyalarda faol ishtirokchi va ko'ngilli sifatida faoliyat olib borgan. Hozirda Karimova Oydin -  IT-parkning JIDUdagi brend ambassadori.
Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universiteti rahbariyati g'olibimizga yangi ilmiy izlanishlarida muvaffaqiyat va omad tilaydi.

Поздравляем победителя конкурса на лучшую статью 2021 года
Министерство высшего и среднего специального образования Республики Узбекистан совместно с Фондом поддержки талантливой молодежи Республики Узбекистан “Улугбек” и Агентством по делам молодежи Республики Узбекистан в целях поддержки талантливой молодежи провели конкурс “Талантливая молодежь нового Узбекистана” среди студентов, докторантов и исследователей на лучшую статью 2021 года. Руководство УМЭД поздравляет студентку 3 курса факультета "Международные отношения" Каримову Ойдин Санжар кизи с победой в конкурсе.
Каримова Ойдин была зачислена в качестве студента в 2018 году, и в течение этих лет она активно участвовала в университетских мероприятиях, демонстрируя свою тягу к науке. Она не раз занимала почетное 2-е место на городских турнирах по шахматам, а также принимала участие и была волонтером в Моделях ООН, ЕС, Шанхайской Организации Сотрудничества и других конференциях. Каримова Ойдин является бренд-амбассадором IT Park в УМЭД.
Руководство Университета мировой экономики и дипломатии желает нашему победителю успехов и удачи в новых научных исследованиях.