2019-2020 oʻquv yilida JIDU Magistratura bosqichining “Xalqaro huquq” yoʻnalishini tamomlagan xitoylik talaba Vang Feng Xitoyning jiddiy akademik talablariga asoslangan nostrifikatsiya jarayonidan muvaffaqiyatli ravishda oʻtib, mamlakat hukumatining tegishli davlat guvohnomasi bilan taqdirlandi.
JIDU professor-oʻqituvchilari Vang Fenni ushbu yutuq bilan chin yurakdan muborakbod etib, uning kelgusidagi kasbiy faoliyatida ulkan zafarlar tilaydi.
Taʼkidlash joizki, soʻnggi yillarda bir qator xorijiy mamlakatlar, jumladan, Xitoylik talabalarning JIDU magistraturasiga oʻqishga boʻlgan qiziqishi kuchayib borayotganligi quvonarli holdir.

Важная весть из Китая: Chinese service center for scholarly exchange подтвердил высокое качество обучения в магистратуре УМЭД
06.02.2021 2410
Студент из Китайской Народный Республики Ванг Фенг, успешно окончивший магистратуру в УМЭД в 2019-2020 учебном году по направлению «Международное право», выдержал все высокие требования последующей нострификации в своей стране и получил соответствующий государственный сертификат КНР.
Профессорско-преподавательский состав университета сердечно поздравляет своего воспитанника из дружественной страны с признанием его высоких профессиональных качеств и желает больших достижений в карьерном росте.
За последние годы около десяти студентов из Китая и ряда других стран также успешно завершили магистратуру УМЭД.