2020/2021 - o’quv yili uchun O’zbekiston Respublikasi Prezidentining davlat stipendiyasi hamda Navoiy, Beruniy, Ulug’bek, Ibn Sino, Imom al-Buxoriy va Islom Karimov nomlaridagi Davlat stipendiyalari bo’yicha o’tkazilgan tanlov natijalariga ko’ra Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universiteti “Xalqaro huquq” fakulteti 4-kurs talabasi Berkinov Jaxongir Xayrullayevich Navoiy nomidagi Davlat stipendiyasiga sazovor bo’ldi.
Universitet jamoasi Berkinov Jaxongir Xayrullayevichni hamda uning ilmiy rahbari Tashev Farruh Muzaffarovichni ushbu sharafli natijalari bilan samimiy muborakbod etadi va kelgusida kattadan-katta yutuqlarga erishishiga tilak bildiradi.

По результатам конкурса на соискание государственной стипендии Президента Республики Узбекистан и государственных стипендий имени Навои, Беруни, Улугбека, Ибн Сино, Имама аль-Бухари и Ислама Каримова на 2020/2021 учебный год Беркинов Джахонгир Хайруллаевич, студент четвёртого курса факультета «Международное право» Университета мировой экономики и дипломатии, был удостоен Навоийской государственной стипендии.
Коллектив университета искренне поздравляет Беркинова Джахонгира Хайруллаевича и его научного руководителя Ташева Фарруха Музаффаровича с почётным достижением и желает им больших успехов в будущем.