O’zbekiston Respublikasi Prezidentining 1993-yil 5-fevraldagi “O’zbekiston talaba-yoshlarni rag’batlantirish choralari to’g’risida”gi PF-555-sonli Farmoni hamda O’zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2008-yil 13-oktabrdagi “O’zbekiston iqtidorli yoshlarini taqdirlash va moddiy rag’batlantirish to’g’risidagi” 226-son qaroriga muvofiq, 2020/2021-o’quv yilli uchun respublika oliy ta’lim muassasalari bakalavriatining oxirgi ikki kursida tahsil olayotgan iqtidorli talabalarga nomdor stipendiyalarni tayinlash to’g’risidagi Oliy va o’rta-maxsus ta’lim vazirligining 2020-yil 1-fevraldagi 56-sonli buyrug’iga asosan, Xalqaro munosabatlar fakulteti dekan muovini S.Tillaxodjayeva  ilmiy rahbarligida 4-bosqich talabasi Boboyev Xumoyun Islom Karimov nomli davlat stipendiyasi sohibi bo’ldi.
X.Boboyev  bir necha respublika fan olimpiadalari g’olibi, 10 dan ortiq ilmiy va publisistik maqolalari yurtimiz va xalqaro jurnallarda, ilmiy konferensiyalar to’plamlarida chop etilgan, Fransiyaning O’zbekistondagi elchixonasi tomonidan o’tkazilgan Butunrespublika fransuz tili o’rganuvchi talabalari “Frankofoniya” tanlovi g’olibi. 2018-yil Fransiyaning Labol xalqaro frankofon madaniyat markazining xalqaro dasturlarida stajyor hamda 2019-yil guruh yetakchisi sifatida ishtirok etgan.
Universitet ma’muriyati X.Boboyev va uning ilmiy rahbarini samimiy muborakbod etadi, hamda ularning kelgusi ishlarida ulkan zafarlar tilaydi.

Студент 4 курса факультета международных отношений Хумоюн Бобоев стал обладателем государственной стипендии имени Ислама Каримова
06.02.2021 2406
В соответствии с Указом Президента Республики Узбекистан от 5 февраля 1993 года № УП-555 “О мерах поощрения учащейся молодежи Узбекистана” и постановлением Кабинета Министров Республики Узбекистан от 13 октября 2008 года № 226 “О поощрении и материальном стимулировании одарённой молодежи Узбекистана”, на основании приказа Министерства высшего и среднего специального образования от 1 февраля 2020 года № 56, О назначении именных стипендий одаренным студентам, обучающимся на последних двух курсах бакалавриата высших образовательных учреждений республики на 2020/2021 учебный год, под научным руководством заместителя декана факультета международных отношений С.Тиллаходжаевой, студент 4-го курса Бобоев Хумоюн стал обладателем государственной стипендии имени Ислама Каримова.
Х.Бобоев является победителем ряда республиканских олимпиад, автором более 10 научных и публицистических статей, опубликованных в отечественных и международных журналах, сборниках научных конференций. Помимо этого, он победитель общереспубликанского конкурса “Франкофония” среди студентов, изучающих французский язык, организованного посольством Франции в Узбекистане. В 2018 году, Х.Бобоев участвовал в международных программах Международного центра франкоязычной культуры “Лаболь” во Франции в качестве стажера и в 2019 году в качестве руководителя группы.
Администрация университета искренне поздравляет Х.Бобоева и его научного руководителя и желает им больших успехов в дальнейшей работе.