O’zbekiston Respublikasi Prezidentining 1993-yil 5-fevraldagi “O’zbekiston talaba-yoshlarni rag’batlantirish choralari to’g’risida”gi PF-555-sonli Farmoni hamda O’zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2008-yil 13-oktabrdagi “O’zbekiston iqtidorli yoshlarini taqdirlash va moddiy rag’batlantirish to’g’risidagi” 226-son qaroriga muvofiq, 2020/2021-o’quv yilli uchun respublika oliy ta’lim muassasalari bakalavriatining oxirgi ikki kursida tahsil olayotgan iqtidorli talabalarga nomdor stipendiyalarni tayinlash to’g’risidagi Oliy va o’rta-maxsus ta’lim vazirligining 2020-yil 1-fevraldagi 56-sonli buyrug’iga asosan, Xalqaro munosabatlar fakulteti dekan muovini S.Tillaxodjayeva  ilmiy rahbarligida 4-bosqich talabasi Boboyev Xumoyun Islom Karimov nomli davlat stipendiyasi sohibi bo’ldi.
X.Boboyev  bir necha respublika fan olimpiadalari g’olibi, 10 dan ortiq ilmiy va publisistik maqolalari yurtimiz va xalqaro jurnallarda, ilmiy konferensiyalar to’plamlarida chop etilgan, Fransiyaning O’zbekistondagi elchixonasi tomonidan o’tkazilgan Butunrespublika fransuz tili o’rganuvchi talabalari “Frankofoniya” tanlovi g’olibi. 2018-yil Fransiyaning Labol xalqaro frankofon madaniyat markazining xalqaro dasturlarida stajyor hamda 2019-yil guruh yetakchisi sifatida ishtirok etgan.
Universitet ma’muriyati X.Boboyev va uning ilmiy rahbarini samimiy muborakbod etadi, hamda ularning kelgusi ishlarida ulkan zafarlar tilaydi.

Khumoyun Boboyev, a fourth-year student of the Faculty of International Relations, received the state scholarship named after Islam Karimov
06.02.2021 2405
In accordance with the Decree of the President of the Republic of Uzbekistan dated February 5, 1993 No. PF-555 "On measures to stimulate student youth of Uzbekistan" and the resolution of the Cabinet of Ministers of the Republic of Uzbekistan dated October 13, 2008 No. 226 "On rewarding and material incentives for talented youth of Uzbekistan" on the basis of the order of the Ministry of Higher and Secondary Specialized Education of February 1, 2020 No. 56 On the appointment of personal scholarships to gifted students enrolled in the last two years of bachelor's degree in higher educational institutions of the republic for the 2020/2021 academic year, under the scientific guidance of the Deputy Dean of the Faculty of International Relations S. Tillahodjaeva 4th year student Boboev Khumoyun became the winner of the state scholarship named after Islam Karimov.
Kh.Boboev is the winner of a number of republican Olympiads, the author of more than 10 scientific and journalistic articles published in domestic and international journals, collections of scientific conferences, the winner of the all-republican competition “Francophonie” among students studying French organized by the French Embassy in Uzbekistan. In 2018, he participated in international programs of the International Center for French-speaking Culture La Baule in France as an intern and in 2019 as a team leader.
The administration of the university sincerely congratulates Kh.Boboev and his scientific adviser and wishes them great success in their future work.