O‘zbekiston  Respublikasi Tashqi ishlar vazirligi Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universiteti “Xalqaro munosabatlar” fakulteti 1-bosqich talabasi Fayzaxmatov Sherzod Bahodir o‘g‘li, O‘zbekiston Respublikasi Oliy va o‘rta maxsus ta’lim vazirligi tomonidan o‘tkazilgan, “Universiada-2020” sport musobaqalarining kurash sport turi bo‘yicha respublika final bosqichida faxrli uchinchi o‘rinni egalladi.  Fayzaxmatov Sherzod  O‘zbekiston Respublikasi Oliy va o‘rta maxsus ta’lim vazirligi tomonidan diplom va esdalik sovg‘alari bilan taqdirlandi.
Universitet ma’muriyati Fayzaxmatov Sherzodni ushbu g‘alabasi bilan tabriklaydi va kelajakdagi ishlarida ulkan muvaffaqiyatlar tilab qoladi.

Поздравляем студента УМЭД с победой в спортивном соревновании "Универсиада-2020"!
Студент 1 курса факультета «Международные отношения» Университета мировой экономики и дипломатии при МИД Республики Узбекистан Файзахматов Шерзод Бахадыр ўғли занял почетное третье место в финальном этапе республиканского соревнования «Универсиада-2020» по виду спорта кураш, проводимого Министерством высшего и среднего специального образования Республики Узбекистан. Награжден дипломом и памятным подарком Министерства высшего и среднего специального образования Республики Узбекистан.
Администрация университета поздравляет Файзахматова Шерзода с этой победой и желает ему больших успехов в его дальнейшей деятельности.