O‘zbekiston  Respublikasi Tashqi ishlar vazirligi Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universiteti “Xalqaro munosabatlar” fakulteti 1-bosqich talabasi Fayzaxmatov Sherzod Bahodir o‘g‘li, O‘zbekiston Respublikasi Oliy va o‘rta maxsus ta’lim vazirligi tomonidan o‘tkazilgan, “Universiada-2020” sport musobaqalarining kurash sport turi bo‘yicha respublika final bosqichida faxrli uchinchi o‘rinni egalladi.  Fayzaxmatov Sherzod  O‘zbekiston Respublikasi Oliy va o‘rta maxsus ta’lim vazirligi tomonidan diplom va esdalik sovg‘alari bilan taqdirlandi.
Universitet ma’muriyati Fayzaxmatov Sherzodni ushbu g‘alabasi bilan tabriklaydi va kelajakdagi ishlarida ulkan muvaffaqiyatlar tilab qoladi.

Fayzakhmatov Sherzod Bahadir ugli, 1st year student of the Faculty of International Relations of the University of World Economy and Diplomacy under the Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Uzbekistan, took the third place in the final stage of the Republic in the kurash sport of “Universiada-2020” sports competitions held by the Ministry of Higher and Secondary Special Education of the Republic of Uzbekistan. He was awarded a diploma and a memorable gift by the Ministry of Higher and Secondary Special Education of the Republic of Uzbekistan.
The administration of the University congratulates Sherzod on this victory and wishes him great success in his future endeavors.