Oʻzbek filmlari yoshlarni tarbiyaviy ahamiyati boʻyicha juda muhimdir
Oʻzbekiston Respublikasi Oliy va oʻrta maxsus taʼlim vazirligining maʼnaviy-maʼrifiy ishlarni takomillashtirish, yoshlarni teatrlar, muzey va muzey qoʻriqxonalar hamda kinoteatrlarga jamoaviy borishini tashkillashtirish rejasiga binoan 2021-yil 1-fevral kuni Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universitetida 1 kurs talabalari uchun darsdan keyin “Respublika kinoprokat markazi” DUK bilan hamkorlikda “Rangsiz tushlar” nomli badiiy film namoyish etildi. Film maʼnaviy-maʼrifiy tarbiyaga ega boʻlib yoshlarni hayotda uchraydigan muammolarni toʻgʻri xal etishga, yoʻldan adashmaslikga, jinoiy ishlarga qoʻl urmaslikga, ota-onani hurmatini joyiga qoʻyishlikga hamda oʻz oilasini koʻz qorachigʻidek avaylab asrashga qaratilgandir.
Tadbir soʻngida koʻp savol-javoblar boʻldi, film talabalar tomonidan zoʻr qiziqish bilan qabul qilindi.

Фильмы Узбекистана по воспитательной значимости для молодёжи имеют очень большое значение
Согласно плану Министерства высшего и среднего специального образования Республики Узбекистан по совершенствованию идейно-просветительской работы среди молодежи, посещению ими театров, музеев и кинотеатров 1 февраля 2021 года в Университете мировой экономики и дипломатии совместно с Республиканским кинопрокатным центром во внеурочное время состоялся показ художественного фильма “Бесцветные сны” для студентов 1 курса университета.
Фильм посвящен идейно-нравственному воспитанию современной молодежи и направлен на правильное решение жизненных проблем, поиску правильного пути в жизни, не нарушая законов, уважения к своим родителям и старшего поколения, беречь свою семью и близких.
В конце мероприятия состоялся обмен мнениями, было задано много вопросов, фильм был воспринят с большим интересом со стороны студентов и присутствующих.