Tadbirkorlik faoliyatini rivojlantirish va xususiy mulkni himoya qilish tizimini takomillashtirish” mavzusida davra suhbati bo‘lib o‘tdi
08.11.2016 31472
2016-yil 5-noyabr kuni soat 12:00da JIDUning “Protokol va etiket” zalida “Tadbirkorlik faoliyatini rivojlantirish va xususiy mulkni himoya qilish tizimini takomillashtirish” mavzusida davra suhbati o‘tkazildi. Unda “Tadbirkorlik faoliyatining jadal rivojlanishini ta’minlashga, xususiy mulkni har tomonlama himoya qilishga va ishbilarmonlik muhitini sifat jihatidan yaxshilashga doir qo‘shimcha chora-tadbirlar to‘g‘risida”gi PF-4848-sonli O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining Farmonida ko‘rsatilgan masala va vazifalar muhokama qilindi.
Tadbirda O‘zbekiston Respublikasi Oliy xo‘jalik sudi, O‘zbekiston Savdo-sanoat palatasi vakillari, JIDUning professor-o‘qituvchilari, katta ilimiy xodim- izlanuvchilari, magistr va bakalavrlar talabalari qatnashdilar.
Davra suhbati ishtirokchilari JIDU “Xalqaro xususiy va fuqarolik huquqi” kafedrasi dotsenti S.A.Shodieva, O‘zbekiston Savdo sanoat palatasi rais o‘rinbosari A. M. Ikramov, JIDU “Iktisodiy nazariya” kafedrasi dotsenti G. S. Toniyans, O‘zbekiston Respublikasi Oliy xo‘jalik sudi mas’ul xodimi Sh. B. Bakaevlarni ma’lumotlarini katta qiziqish bilan tinglashdi, munozaraga kirishdilar, berilgan savollarga javoblar olishdi.

О проведении круглого стола на тему: “Развитие предпринимательской деятельности и усовершенствование системы защиты частной собственности”
08.11.2016 31471
5 ноября 2016 года в 12:00 в зале “Протокола и этикета” УМЭД состоялся круглый стол на тему: “Развитие предпринимательской деятельности и усовершенствование системы защиты частной собственности”. В ходе мероприятия обсуждались темы и задачи, указанные в ПП-4848 “О дополнительных мерах по обеспечению ускоренного развития предпринимательской деятельности, всемерной защите частной собственности и качественному улучшению делового климата».
В мероприятии приняли участие представители Высшего Хозяйственного суда Республики Узбекистан и Торгово-промышленной палаты Республики Узбекистан, профессоры и учителя УМЭД, старшие научные сотрудники-исследователи, студенты магистратуры и бакалавриата.
Выступили с речью доцент кафедры «Международное частное и гражданское право» УМЭД Шодиева С.А., заместитель председателя Торгово-промышленной палаты Республики Узбекистан Икрамов А.М., доцент кафедры «Экономическая теория» УМЭД Тониянц Г.С., ответственный сотрудник Верховного суда Республики Узбекистан Бакаев Ш.В.. Участники с большим интересом послушали предоставленную информацию, провели дискуссию и получили исчерпывающие ответы на все вопросы.