Tadbirkorlik faoliyatini rivojlantirish va xususiy mulkni himoya qilish tizimini takomillashtirish” mavzusida davra suhbati bo‘lib o‘tdi
08.11.2016 31472
2016-yil 5-noyabr kuni soat 12:00da JIDUning “Protokol va etiket” zalida “Tadbirkorlik faoliyatini rivojlantirish va xususiy mulkni himoya qilish tizimini takomillashtirish” mavzusida davra suhbati o‘tkazildi. Unda “Tadbirkorlik faoliyatining jadal rivojlanishini ta’minlashga, xususiy mulkni har tomonlama himoya qilishga va ishbilarmonlik muhitini sifat jihatidan yaxshilashga doir qo‘shimcha chora-tadbirlar to‘g‘risida”gi PF-4848-sonli O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining Farmonida ko‘rsatilgan masala va vazifalar muhokama qilindi.
Tadbirda O‘zbekiston Respublikasi Oliy xo‘jalik sudi, O‘zbekiston Savdo-sanoat palatasi vakillari, JIDUning professor-o‘qituvchilari, katta ilimiy xodim- izlanuvchilari, magistr va bakalavrlar talabalari qatnashdilar.
Davra suhbati ishtirokchilari JIDU “Xalqaro xususiy va fuqarolik huquqi” kafedrasi dotsenti S.A.Shodieva, O‘zbekiston Savdo sanoat palatasi rais o‘rinbosari A. M. Ikramov, JIDU “Iktisodiy nazariya” kafedrasi dotsenti G. S. Toniyans, O‘zbekiston Respublikasi Oliy xo‘jalik sudi mas’ul xodimi Sh. B. Bakaevlarni ma’lumotlarini katta qiziqish bilan tinglashdi, munozaraga kirishdilar, berilgan savollarga javoblar olishdi.

The Round-table on the topic of “Development of entrepreneurial activity and improvement of the system of private property’s defence” was held on November 5, 2016 at 12:00 pm in the hall on “Protocol and etiquette” in UWED. In the course of the round-table the tasks and themes indicated in PF-4848 “About additional measures on supplying the accelerated development of entrepreneurial activity, full protection of private property and qualified improvement of business climate”.
The representatives of the High Commercial Court and the Chamber of Commerce and Industry, professors and teachers of UWED, senior science staff-researches, students of magistracy and bachelor took part in the event.
The senior lecturer of “International private and civil law” chamber of UWED Shodiyeva S.A., the deputy chairman of the Chamber of Commerce and Industry Ikramov A.M., The senior lecturer of “The theory of economics” chamber of UWED Toniyans G.S., the responsible officer of the High Court Bakaev Sh.V. made interesting speeches. The participants received a lot of fresh information, discussed it and got comprehensive answers on all questions.