Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universiteti jamoasi fizika-matematika fanlari doktori, professor, kafedra mudiri  Abdujabbor Sattarovich Rasulovni tavvalud topgan  kuniga 70 yil toʻlishi munosabati bilan muborakbod etadi!
Professor A.S.Rasulov Universitetning tashkil etilishini birinchi kunidan boshlab ushbu  oliygohda samarali  faoliyat yuritib kelmoqda. Oʻz mehnat faoliyatida taʼlim jarayonini yangitdan tashkil etish, taʼlim tizimiga yangi innovatsion usullarni joriy etish, xalqaro sohadagi mutahassislarni tayyorlashda oʻz hissasini qoʻshishga sazovor boʻlgan olimdir. Koʻpchilik bitiruvchi talabalari xozirda yetakchi xorijiy mamlakatlarda Oʻzbekiston Respublikasining Elchi lavozimlarida ishlab kelmoqdalar.
Olimning barcha asarlari va mehnat yutuqlari taʼlim jarayonini takomillashtirishga, jumladan matematika fanini rivojlantirishga qaratilgandir.
A.S.Rasulovning koʻp qirrali pedagogik va mehnat faoliyati olimning yuqori ish qobiliyati va salohiyatidan dalolat beradi.

The staff of the University of World Economy and Diplomacy congratulates professor, doctor of physical and mathematical sciences, the head of the department Rasulov Abdujabbor Sattarovich on his 70th anniversary!
Professor A.S. Rasulov stood at the origins of the foundation of the University. Over the years of work at UWED, he made a significant contribution to the effective organization of the educational process, high quality training of international specialists, many of whom work as Ambassadors of the Republic of Uzbekistan in leading foreign countries. All his works and achievements aimed at the continuous improvement of educational processes, namely, mathematical science, are invariably appreciated and deserve respect. All multifaceted educational and social activities of A.S. Rasulov are the evidence of the combination of high professionalism, intellectual potential and remarkable workability.
Dear Abdujabbor Sattarovich, please accept our warm congratulations on your 70th anniversary, sincere wishes for health, long life, family well-being and further creative success!