Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universitetida 2021-yil 8-yanvarda Toshkent shahar  Mirzo-Ulugʻbek rayoni  207, 222, 223- nchi umumtaʼlim maktablarining ingliz tili oʻqituvchilari uchun navbatdagi master-klass oʻtkazildi.
Mazkur master-klass Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining 2020-yil 6-noyabrdagi PF-6108-sonli “Oʻzbekistonni yangi rivojlanish davrida taʼlim va fanni rivojlantirish chora-tadbirlari toʻgʻrisida”gi Farmonini amalga oshirish borasidagi 2020-yil 22-dekabrda Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universitetida qoʻl qoʻyilgan memorandum asosida oʻtkazildi.
Ikkita master-klass ingliz tilini oʻqitish zamonaviy metodikasi boʻyicha JIDU ingliz tili kafedrasi mudiri Ye.V. Borisova va tadqiqotchi oʻqituvchi  X.A. Axmadjonov tomonidan olib borildi.
Master klass darslari davomida “Yozma nutq” mavzusi boʻyicha dars berish savollari koʻrib chiqildi hamda yozma ishlar uchun baho qoʻyish muammoli masalalar oʻrganildi. Ushbular “Writing skills development” va “Assessment and rubrics for writing tasks” mavzulardagi master klasslarda oʻz aksini topdi.

8 января 2021 года в УМЭД прошел очередной  мастер-класс для учителей английского языка общеобразовательных  школ   № 207, 222, 223 Мирзо-Улугбекского района города Ташкента.
Данный мастер-класс был проведён в рамках подписанного меморандума о сотрудничестве, который был подписан  22 декабря  2020 года в Университете мировой экономики и дипломатии в целях обеспечения реализации Указа Президента Республики Узбекистан № ПФ-6108 от 6 ноября 2020 года  «О мерах по развитию образования и науки в новый период развития Узбекистана».
Два мастер-класса по современной методике преподавания английского языка были проведены заведующей кафедрой английского языка УМЭД Е.В. Борисовой и преподавателем исследователем Х.А. Ахмаджоновым.  В ходе данных мастер классов были затронуты вопросы преподавания аспекта “Письменная речь”, а также проблемы выставления оценок за письменные задания, выполняемые учащимися общеобразовательных школ, что нашло своё отражение в тематике мастер-классов “Writing skills development” и “Assessment and rubrics for writing tasks”.