Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universitetiga biriktirilgan Mirzo Ulugʻbek tumani umumtaʼlim maktablari bilan hamkorlik toʻgʻrisida memorandum imzolandi
23.12.2020 2985
Joriy yil 22-dekabr kuni Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universitetida Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining 2020-yil 6-noyabrdagi “Oʻzbekistonning yangi taraqqiyot davrida taʼlim-tarbiya va ilm-fan sohalarini rivojlantirish chora-tadbirlari toʻgʻrisida”gi PF-6108-son Farmoni ijrosini taʼminlash maqsadida universitetga biriktirilgan Toshkent shahar Mirzo Ulugʻbek tumani 207-, 222-, 223- umumtaʼlim maktablari oʻrtasidagi hamkorlik toʻgʻrisida memorandum imzolandi.
Tadbirda JIDUga biriktirilgan umumtaʼlim maktablari rahbariyati, oʻqituvchilari va oʻquvchilari tashrif buyurishdi. Tadbir davomida kelgusida amalga oshirilishi lozim boʻlgan masalalar rejalashtirildi va tomonlar vazifalari kelishib olindi. Shuningdek, umumtaʼlim maktablari oʻqituvchi va oʻquvchilari uchun universitet boʻylab ekskursiya va universitet Ingliz tili kafedrasi mudiri Ye.Borisova tomonidan “Ingliz tilini oʻqitishning zamonaviy metodikasi” mavzusida master-klass oʻtkazildi. Tadbir soʻngida universitet tomonidan umumtaʼlim maktablari uchun darslik va oʻquv adabiyotlari taqdim etildi. JIDUga biriktirilgan umumtaʼlim maktablarining oʻqituvchi va oʻquvchilari mazkur tadbir katta taʼsurot qoldirganligini eʼtirof etishdi.

Подписан меморандум о сотрудничестве с общеобразовательными школами Мирзо-Улугбекского района, прикрепленных к Университету мировой экономики и дипломатии
23.12.2020 2986
22 декабря т.г. в Университете мировой экономики и дипломатии в целях обеспечения реализации Указа Президента Республики Узбекистан № ПФ-6108 от 6 ноября 2020 года «О мерах по развитию образования и науки в новый период развития Узбекистана» был подписан меморандум о сотрудничестве с общеобразовательными школами 207, 222, 223 Мирзо-Улугбекского района города Ташкента.
В мероприятии приняли участие руководство, учителя и учащиеся общеобразовательных школ, прикрепленных к УМЭД. В ходе мероприятия были намечены вопросы, которые предстоит решить в будущем, и согласованы задачи сторон. Также была проведена экскурсия по университету и мастер-класс на тему «Современные методы обучения английскому языку» для учителей и учащихся общеобразовательных школ заведующей кафедрой английского языка университета Е.Борисовой. В завершение мероприятия университет представил учебники для общеобразовательных школ. Учителя и ученики общеобразовательных школ, прикрепленных к УМЭД, признались, что данное мероприятие произвело на них большое впечатление.