JIDU talabalarining Ispaniyaning Universidad San-Pablo talabalari bilan uchrashuvi bo'lib o'tdi
18-dekabr kuni JIDU va Ispaniyaning San-Pablo Universiteti talabalari o'rtasida uchrashuv bo'lib o'tdi. Tadbir davomida ishtirokchilar o'z mamlakatlaridagi madaniyat, iqtisodiy va ijtimoiy vaziyat haqida so'zlab berishdi. Talabalar Ispaniya, uning madaniyati, urf-odatlari va zamonaviyligi to'g'risida o'zlari uchun yangi tasavvur shakllantirdilar.
O'z navbatida, bizning talabalarimiz Ispanyalik do'stlariga O'zbekistonni yetarlicha tanishtirib berdilar. Ular iqtisodiyot, huquq, tashqi siyosat va sayyohlik salohiyati sohalaridagi yutuqlarimiz haqida so'zlab berishdi.
Uchrashuv yakunida tomonlar iliq tilaklar bilan almashib, hamkorlikni davom ettirishga tayyor ekanliklarini bildirdilar va yana bir do'stona uchrashuv o'tkazishga kelishib oldilar.
Eslatib o'tamiz, 2019-yilda ikki universitet o'rtasida ilmiy, akademik va madaniy masalalarda keng hamkorlikni nazarda tutuvchi hamkorlik memorandumi imzolangan edi.

Встреча студентов УМЭД со студентами испанского университета Universidad San-Pablo, CEU
18 декабря 2020 г. прошла встреча между студентами УМЭД и испанского Университета Universidad San-Pablo, CEU. В ходе мероприятия участники рассказывали о культуре, экономическом и социальном положении в своих странах. У студентов сформировалось новое видение об Испании, их культуре, традициях и современности.
В свою очередь наши студенты смогли достойно представить Узбекистан своим испанским друзьям. Рассказывали о достижениях в области экономики, права, внешней политики и туристического потенциала.
В конце встречи стороны обменялись теплыми пожеланиями, выразили готовность продолжать сотрудничество и договорились провести еще одну дружескую встречу.
Напомним, что в 2019 году был подписан меморандум о сотрудничестве между двумя вузами, предусматривающее широкое сотрудничество по научным, академическим и культурным вопросам.