JIDU talabalarining Ispaniyaning Universidad San-Pablo talabalari bilan uchrashuvi bo'lib o'tdi
18-dekabr kuni JIDU va Ispaniyaning San-Pablo Universiteti talabalari o'rtasida uchrashuv bo'lib o'tdi. Tadbir davomida ishtirokchilar o'z mamlakatlaridagi madaniyat, iqtisodiy va ijtimoiy vaziyat haqida so'zlab berishdi. Talabalar Ispaniya, uning madaniyati, urf-odatlari va zamonaviyligi to'g'risida o'zlari uchun yangi tasavvur shakllantirdilar.
O'z navbatida, bizning talabalarimiz Ispanyalik do'stlariga O'zbekistonni yetarlicha tanishtirib berdilar. Ular iqtisodiyot, huquq, tashqi siyosat va sayyohlik salohiyati sohalaridagi yutuqlarimiz haqida so'zlab berishdi.
Uchrashuv yakunida tomonlar iliq tilaklar bilan almashib, hamkorlikni davom ettirishga tayyor ekanliklarini bildirdilar va yana bir do'stona uchrashuv o'tkazishga kelishib oldilar.
Eslatib o'tamiz, 2019-yilda ikki universitet o'rtasida ilmiy, akademik va madaniy masalalarda keng hamkorlikni nazarda tutuvchi hamkorlik memorandumi imzolangan edi.

Meeting of UWED students with students of the Spanish University Universidad San-Pablo, CEU
On December 18, was held a meeting between the students of UWED and the Spanish University Universidad San-Pablo, CEU. During the event, the participants spoke about the culture, economic and social situation in their countries. The students formed a new vision of Spain, their culture, traditions and modernity.
Also, our students were able to perfectly introduce Uzbekistan to their Spanish friends. They talked about the achievements in the field of economics, law, foreign policy and tourism potential.
At the end of the meeting, the parties exchanged warm wishes, expressed their readiness to continue cooperation and agreed to hold another friendly meeting.
In 2019 was signed a memorandum of cooperation between the two universities, providing for broad cooperation on scientific, academic and cultural issues.