2020-yilnig 12-dekabr kuni JIDU Yuridik klinikasida Inson huquqlari umumjahon deklaratsiyasinining qabul qilinganligi va O‘zbekiston Respublikasi Konstitutsiyasi kuniga bag‘ishlangan XII an’anaviy talabalar ilmiy-amaliy konferensiyasi bo‘lib o‘tdi.
Konferensiya ochilishida Universitet prorektori G.S.Ismailova, O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi inson huquqlari bo‘yicha vakili (ombudsman) o‘rinbosari, Bola huquqlari bo‘yicha vakili A.T.Yunusova, “Xalqaro huquq” fakulteti dekani Sh.B. Urunbaevlar o’zlarining kirish so’zlari bilan ishtirok etdilar.
Konferensiyada talabalarning xalqaro ommaviy huquq va xalqaro xususiy huquqqa oid dolzarb nazariy va amaliy mavzularidagi chiqishlari barcha ishtirokchilar orasida qizg’in bahs va munozalarga sabab bo’ldi.
O’tkazilgan ushbu konferensiya barcha professor-o’qituvchilar va talabalarda katta taassurot qoldirdi.

В Юридической клинике УМЭД прошла XII традиционная научно-практическая конференция, посвященная принятию Всеобщей Декларации прав человека и Дню Конституции Республики Узбекистан
15.12.2020 2633
12 декабря 2020 года в Юридической клинике УМЭД прошла XII традиционная научно-практическая конференция, посвященная принятию Всеобщей Декларации прав человека и Дню Конституции Республики Узбекистан.
С вступительными словами на открытии конференции выступили Проректор Университета Г.С.Исмаилова, Заместитель Уполномоченного по правам человека Олий Мажлиса Республики Узбекистан (Омбудсмен)- Уполномоченный по правам ребёнка А.Т. Юнусова, а также декан факультета Международное право Ш.Б. Урунбаев.
Выступления студентов на актуальные теоретические и практические темы международного публичного и международного частного права на конференции сопровождались живыми дискуссиями и спорами среди всех участников.
Данная конференция произвела большое впечатление на студентов и профессорско-преподавательский состав.