2020-yil 30-noyabr kuni onlayn tarzda iqtisodiyot, xalqaro munosabatlar, diplomatiya va madaniyatlararo muloqotni rivojlantirishga qiziquvchi yoshlarni jalb qilishga qaratilgan “World student summit” bo’lib o’tdi.
Ushbu xalqaro konferensiyada Oʼzbekiston Yoshlar ittifoqi Markaziy Kengashi raisi - Аkmal Jumaboev, Ahmed Modamed Aziz Ismail - Benha University professori, Oʼzbekiston Respublikasi Oliy va oʼrta maxsus taʼlim vazirligi, Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti, Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universiteti jamoasi va bir qancha xalqaro talabalar ishtirok etishdi.
Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universiteti nomidan Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universiteti professori, siyosiy fanlar doktori - Eʼtibor Sultanova, Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universiteti doktaranti - Gulnoza Аzimova, Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universiteti yu.f.f.d (yuridik fanlari boʼyicha falsafa doktori (PhD) - Surayyo Usmanova va Xalqaro moliya va investitsiyalar kafedrasi o’qituvchisi Eshonqulov Muhammadali so’zga chiqishdi.

"World Student Summit" направлен на привлечение молодых людей, заинтересованных в развитии экономики, международных отношений, дипломатии и межкультурного диалога
30.11.2020 3010
30 ноября 2020 года в режиме онлайн прошел "World Student Summit" для привлечения молодых людей, заинтересованных в развитии экономики, международных отношений, дипломатии и межкультурного диалога.
В конференции приняли участие председатель Центрального совета Союза молодежи Узбекистана - Акмал Джумабоев, Ахмед Модамед Азиз Исмаил - профессор Университета Бенха, Министерства высшего и среднего специального образования Республики Узбекистан, Ташкентского государственного экономического университета, Университета мировой экономики и дипломатии и несколько иностранных студентов.
От имени Университета мировой экономики и дипломатии выступали Профессор Университета мировой экономики и дипломатии, доктор политических наук - Этибор Султанова, аспирант Университета мировой экономики и дипломатии - Гульноза Азимова, Докторант Университета мировой экономики и дипломатии (PhD) - Сурайё Усманова и преподаватель кафедры международных финансов и инвестиций Мухаммадали Эшанкулов.