Universitetda navbatdag sayyor sud majlisi bo’lib o’tdi
2020 yil 26-noyabr kuni JIDUda Jinoyat ishlari bo’yicha Uchtepa tumani sudi raisi D.Kamilov va sudyasi T.Turaqulov raisligida sayyor sud majlisi bo'lib o'tdi. O'zbekiston Respublikasi Jinoyat kodeksining 276-moddasi 1-qismi bilan ayblanayotgan sudlanuvchining jinoyat ishini ko'rib chiqdi.
Sud jarayonida dotsent v.b. O.Yusufjonov, JIDU Yuridik klinikasi direktori, dotsent Z.Ubaydullayev, Xalqaro huquq fakulteti dekani Sh.Urunbayev va “Xalqaro huquq” fakulteti ikkinchi kurs talabalari ishtirok etishdi.
Ta'lim jarayonida nazariya va amaliyot o'rtasidagi o'zaro bog'liqlikni ta'minlashga qaratilgan tadbir voqealarga boy bo'ldi va talabalar butun sud jarayonni amalda baholay oldilar. Bu jarayonda sudyalar tinglovchilarga nazariyani o'rganish jarayonida olgan bilimlarini namoyish etish imkoniyatini berdi. Ishning har bir qismiga sudyaning tushuntirish izohlari ilova qilindi. Jarayon yakunida talabalar o'zlarini qiziqtirgan savollariga javob oldilar.

В университете состоялось очередное выездное судебное заседание
26 ноября 2020 года в УМЭД состоялось судебное заседание, где председательствовали председатель суда Учтепинского района по уголовным делам Д.Камилов и судья Т.Туракулов. Было рассмотрено уголовное дело подсудимого, обвиняемого по части 1 статьи 276 Уголовного кодекса Республики Узбекистан.
В судебном процессе приняли участие и.о. доцента О.Юсуфжанов, директор ЮК УМЭД, доцент З.Убайдуллаев, декан факультета «Международное право» Ш.Урунбаев и студенты второго курса.
Мероприятие, направленное на обеспечение взаимосвязи теории и практики в учебном процессе, было богато событиями, и студенты смогли оценить на практике весь судебный процесс. В процессе судьи дали возможность аудитории проявить свои знания, приобретенные в процессе познания теории. Каждая часть судопроизводства сопровождалась разъяснительными комментариями со стороны судьей. По окончании процесса студенты получили ответы на свои вопросы.