Universitetda navbatdag sayyor sud majlisi bo’lib o’tdi
2020 yil 26-noyabr kuni JIDUda Jinoyat ishlari bo’yicha Uchtepa tumani sudi raisi D.Kamilov va sudyasi T.Turaqulov raisligida sayyor sud majlisi bo'lib o'tdi. O'zbekiston Respublikasi Jinoyat kodeksining 276-moddasi 1-qismi bilan ayblanayotgan sudlanuvchining jinoyat ishini ko'rib chiqdi.
Sud jarayonida dotsent v.b. O.Yusufjonov, JIDU Yuridik klinikasi direktori, dotsent Z.Ubaydullayev, Xalqaro huquq fakulteti dekani Sh.Urunbayev va “Xalqaro huquq” fakulteti ikkinchi kurs talabalari ishtirok etishdi.
Ta'lim jarayonida nazariya va amaliyot o'rtasidagi o'zaro bog'liqlikni ta'minlashga qaratilgan tadbir voqealarga boy bo'ldi va talabalar butun sud jarayonni amalda baholay oldilar. Bu jarayonda sudyalar tinglovchilarga nazariyani o'rganish jarayonida olgan bilimlarini namoyish etish imkoniyatini berdi. Ishning har bir qismiga sudyaning tushuntirish izohlari ilova qilindi. Jarayon yakunida talabalar o'zlarini qiziqtirgan savollariga javob oldilar.

D.Kamilov and T.Turakulov, the judges of Uchtepa district criminal court was held at UWED on November 26, 2020. The judge heard the criminal case under Part 1 of Article 276 of the Criminal code of the Republic of Uzbekistan.
The participants of the trial were the following: Associate Professor O. Yusufjanov, Director of the Legal Clinic of UWED,  Associate Professor Z.Ubaydullaev,  Dean of the Faculty of International Law Sh.Urunbayev and second-year students of International law faculty. The event was aiming at integration of theory and practice in educational process, suggesting students plenty of techniques to practically witness the entire criminal process. Within the course the audience was given enough opportunities to apply and demonstrate knowledge acquired in the theoretical education. The Judges were providing with explanatory notes every session to provide better case interpretation. At the end of the proceeding, there was held question-and-answer session where the students discussed the issues of interest.