18 noyabr kuni professor Gregory Gleason “International Relations and Global Politics” mavzusidagi birinchi onlayn ma’ruzasi bo’lib o’tdi. Mazkur vebinar JIDU xalqaro munosabatlar fakulteti “Xalqaro muammolarning amaliy tahlili” tomonidan tashkil etildi. Webinarda 80 dan ortiq talabalar, doktorantlar va o’qituvchilar ishtirok etdilar. Professor G.Gleason jahon siyosatining zamonaviy tendensiyalarini, xalqaro munosabatlarda sodir bo’layotgan transformatsion jarayonlarni atroflicha tahlil qilib, xalqaro muammolarni tadqiq etishning zamonaviy nazariy asoslari haqida so’zlab berdi. Ma’ruza talabalar va o’qituvchilarda katta qiziqish uyg’otdi. Ma’ruza yakunida professor G. Gleason ishtirokchilarni qiziqtirgan savollarga javob berdi.
Professor G.Gleasonning onlayn ma’ruzalari sikliga barcha qiziquvchilarni ishtirok etishga taklif qilamiz, va keying ma’ruzalar haqida qo’shimcha ravishda e’lon qilamiz.

On November 18, 2020, the first online lecture by Professor Gregory Gleason on "International Relations and Global Politics" was held. The webinar was organized by the Department of Applied analysis of international problems of the faculty of International relations of University of world economy and diplomacy. The webinar was attended by more than 80 students, doctoral students and teachers. Professor G. Gleason thoroughly analyzed the current trends in world politics, the ongoing transformation processes in international relations, and also spoke about the current theoretical foundations of research on international problems. The lecture aroused great interest among students and teachers. At the end of the lecture, Professor G. Gleason gave answers to students’ questions.
We invite everyone to participate in the series of online lectures by Professor G. Gleason, which will be announced later.