1 kurs eng yuqori ball olgan talabalar bilan uchrashuv
2020-yil 20-oktyabr kuni Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universitetida kirish imtihonlarida eng yuqori ball olgan va imtiyoz asosida talabalikga qabul qilingan oʻgʻil-qizlar hamda ularning ota-onalari bilan uchrashuv boʻlib oʻtdi.
Uchrashuvni kirish soʻzi bilan JIDU rektori Komiljon Xamidovich Karimov ochib berdilar. Rektor eng yuqori ball olgan va sport boʻyicha imtiyoz berilgan talabalarni qutlab, ularga tabrik soʻzlarini aytdilar hamda yurtimizda taʼlim tizimiga oid olib borilayotgan islohotlar va ularning samarasi haqida gapirdilar.
Uchrashuvda 1 kurs talabalari va ularning ota-onalari soʻzga chiqdilar, oʻz minnatdorchiligini respublika rahbariyati va universitet rektoratiga bildirdilar.
JIDU Rektori Komiljon Xamidovich Karimov 1 kursga qabul qilingan eng yuqori ball olgan va eng yaxshi natijalarga erishgan talabalarga universitetni esdalik sovgʻalarini topshirdi.
Uchrashuvdan soʻng talabalar fakultet dekanlari hamda dekan muovinlari bilan birgalikda Universitetda oʻqish uchun yaratilgan shart-sharoitlar bilan yaqindan tanishdilar.

Встреча с первокурсниками, получившими самый высокий балл
20 октября 2020 года в Университете мировой экономики и дипломатии состоялась встреча с первокурсниками, получившими самый высокий балл и на льготной основе, также с их родителями.
Открыл встречу вступительным словом ректор УМЭД Каримов Комилжон Хамидович. Он, в частности, поздравил студентов с наилучшими результатами при поступлении в Университет, рассказал о проводимых в стране реформах в сфере высшего образования, их результативности.
На встрече со словами благодарности руководству республики и ректорату университета выступили студенты 1 курса Дадахон Файзуллаев, Рушана Саъдуллаева, их родители - Шомуродов, Фараджаева.
Ректор УМЭД Каримов Комилжон Хамидович вручил памятные подарки первокурсникам, получившим самые высокие баллы и достигшим наилучших результатов.
После встречи деканы и заместители деканов провели со студентами ознакомительную экскурсию по подразделениям Университета.