1 kurs eng yuqori ball olgan talabalar bilan uchrashuv
2020-yil 20-oktyabr kuni Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universitetida kirish imtihonlarida eng yuqori ball olgan va imtiyoz asosida talabalikga qabul qilingan oʻgʻil-qizlar hamda ularning ota-onalari bilan uchrashuv boʻlib oʻtdi.
Uchrashuvni kirish soʻzi bilan JIDU rektori Komiljon Xamidovich Karimov ochib berdilar. Rektor eng yuqori ball olgan va sport boʻyicha imtiyoz berilgan talabalarni qutlab, ularga tabrik soʻzlarini aytdilar hamda yurtimizda taʼlim tizimiga oid olib borilayotgan islohotlar va ularning samarasi haqida gapirdilar.
Uchrashuvda 1 kurs talabalari va ularning ota-onalari soʻzga chiqdilar, oʻz minnatdorchiligini respublika rahbariyati va universitet rektoratiga bildirdilar.
JIDU Rektori Komiljon Xamidovich Karimov 1 kursga qabul qilingan eng yuqori ball olgan va eng yaxshi natijalarga erishgan talabalarga universitetni esdalik sovgʻalarini topshirdi.
Uchrashuvdan soʻng talabalar fakultet dekanlari hamda dekan muovinlari bilan birgalikda Universitetda oʻqish uchun yaratilgan shart-sharoitlar bilan yaqindan tanishdilar.

On October 20, 2020, University of world economy and diplomacy held a meeting with first-year students who took the highest score and on a preferential basis, as well as with their parents.
Karimov Komiljon Khamidovich, Rector of University,  opened the meeting with an introductory speech. In particular, he congratulated the students on their best results in entering the University, spoke about the ongoing reforms in the field of higher education in the country, and their effectiveness.
At the meeting, 1st year students Dadakhon Fayzullayev, Rushana Sadullayeva and their parents Shomurodov, Faradzhayeva expressed their gratitude to the Government of the Republic and University administration.
The rector of UWED, Karimov Komiljon Khamidovich, presented memorable gifts to the first-year students who took the highest scores and achieved the best results.
After the meeting, Faculty deans and deputy deans conducted an introductory tour of the University’s departments with students.