Oliy ta’lim muassasalari talabalari o’rtasida an’anaviy tarzda o’tkazilib kelinayotgan Respublika fan olimpiadasi joriy yil pandemiya sharotidan kelib chiqib onlayn tarzda tashkil etilib, may-iyun oylarida o’tkazildi. Bu yilgi fan olimpiadasi Respublika miqyosida bir bosqichda tashkil etildi va unda 111 ta umumta’lim fanlar yo’nalishida 10 mingga yaqin talaba ishtirok etdi.
Universitetning roman-german tillar kafedrasi o’qituvchilari Y.Ismoilov va X.Хodjayeva ilmiy rahbarligi ostida xalqaro munosabatlar fakulteti 2-kurs talabasi Sobirova Mohinur Sobirjon qizi nemis tili fanidan faxrli 1-o’rinni va 3-kurs talabasi Boboyev Xumoyun Sayfullayevich fransuz yili fanidan faxrli 3-o’rinlarni qo’lga kiritishdi. Olimpiada g’oliblari Oliy va o’rta-maxsus ta’lim vazirligining I va III darajali diplomlari bilan mukofotlandilar.
Universitet ma’muriyati tomonidan barcha g’oliblar va ularning ilmiy rahbarlarini yana bir bor samimiyat bilan muborakbod etamiz. Ularning o’qish va ishlarida yangi yutuq va zafarlar qo’lga kiritishlarini tilab qolamiz.

Студенты факультета международных отношений Университета мировой экономики и дипломатии стали победителями Республиканской онлайн олимпиады
16.10.2020 2989
Традиционно проводимая Республиканская олимпиада среди студентов высших учебных заведений в этом году состоялась в режиме онлайн из-за условий пандемии в мае-июне текущего года. В олимпиаде приняли участие около 10 тысяч студентов по 111 областях общеобразовательных предметов.
Под научным руководством преподавателей кафедры романо-германских языков Ю.Исмоилова и Х.Ходжаевой студентка 2 курса факультета международных отношений Собирова Мохинур заняла 1 место по немецкому языку и студент 3 курса Бобоев Хумоюн занял 3 место по французскому языку. Победители олимпиады награждены дипломами I и III степени Министерства высшего и среднего специального образования.
От имени руководства университета искренне поздравляем всех победителей и их руководителей, желаем им новых успехов, побед в учебе и работе.