JIDUga oʻqishini xorijiy oliy taʼlim muassasalaridan koʻchirish va koʻchirib kayta tiklash boʻyicha oʻtkazilgan maxsus (onlayn) test sinovlari (kasbiy (ijodiy)) imtihonlar natijalari
22.09.2020 3170
Oʻzbekiston Respublikasi taʼlim muassasalariga oʻqishga qabul qilish boʻyicha Davlat komissiyasining 2020-yil 14-sentyabrdagi 4-son bayoniga asosan Oliy va oʻrta maxsus taʼlim vazirligi tomonidan 2020-yil 5-6-sentyabr kunlari talabalarning xorijiy oliy taʼlim muassasalari va respublikadagi nodavlat oliy taʼlim muassasalaridan oʻqishini respublika oliy taʼlim muassasalariga koʻchirish va koʻchirib kayta tiklash boʻyicha oʻtkazilgan maxsus (onlayn) test sinovlari (kasbiy (ijodiy)) imtihonlar natijalari boʻyicha Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universitetiga oʻtish bali – 100 ball etib belgilandi.

Results of special (online) tests (professional (creative) exams)) on transfer and restoration of studies from foreign universities to UWED
22.09.2020 3168
According to decree No. 4 dated September 14, 2020, of the State Commission for admission to educational institutions of the Republic of Uzbekistan and according to the special (online) tests (professional (creative) examinations) which were conducted on September 5-6, 2020 by the Ministry of higher and secondary special education in connection with the transfer and restoration of studies for students from foreign higher educational institutions and non-state higher educational institutions of the Republic to national higher educational institutions, for the University of World Economy and Diplomacy, the passing score was set at 100 points.