Oʻzbekiston Respublikasi Tashqi ishlar vazirligi tomonidan Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universiteti bitiruvchilari uchun “Eng yaxshi ilmiy maqola” nominatsiyasi boʻyicha tanlov tashkil qilinmoqda
21.09.2020 3483
JIDU talaba yoshlarida respublikaning tashqi siyosati, xalqaro huquq va tashqi iqtisodiy faoliyatiga boʻlgan qiziqishini oshirish, Tashqi ishlar vazirligining ustuvor vazifalari toʻgʻrisidagi bilim hamda tushuncha doirasini kengaytirish, shuningdek, vazirlik tomonidan iqtidorli va istiqbolli talabalarini ragʻbatlantirish maqsadida Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universiteti talabalari uchun “Eng yaxshi ilmiy maqola” nominatsiyasi boʻyicha tanlov eʼlon qilinadi.
Konkurs ishtirokchilariga qoʻyiladigan asosiy talablar:
- Ilmiy maqola oʻzbek, rus va ingliz tillarida Times New Roman, 15 shrifda tayyorlanadi va 8-10 betdan iborat boʻladi;
- Tashqi ishlar vazirligi tomonidan tavsiya etilgan mavzulardan biri tanlab olinishi lozim;
- Roʻyxatda mavjud boʻlmagan mavzu tanlangan holda, qoʻshimcha mavzuni TIV bilan kelishish tavsiya etiladi;
- Ilmiy maqolalar 2020-yilning sentyabridan 2021-yilning apreliga qadar edu@mfa.uz va kadr@mfa.uz elektron pochtasi orqali umumlashtirish uchun qabul qilinadi;
- Tajribali diplomatlardan iborat komissiya aʼzolari tomonidan “Eng yaxshi ilmiy maqola” deb topilgan maqola muallifi Tashqi ishlar vazirining Faxriy yorligʻi va esdalik sovgʻasi bilan taqdirlanadi;

The Ministry of foreign Affairs of the Republic of Uzbekistan announces the nomination "Best scientific article" for graduates of the University of World Economy and Diplomacy
21.09.2020 3481
In order to increase the interest of UWED students in foreign policy, international law and foreign economic activity of the Republic, expand the scope of knowledge and understanding of the priorities of the Ministry of foreign Affairs, as well as encourage talented and promising students from the Ministry, a contest Best scientific article was announced among students of UWED.
Basic requirements for contest participants:
- The scientific article should be prepared in Uzbek, Russian and English, times New Roman 15 font and should consist of 8-10 pages;
- You should choose one of the topics recommended by the Ministry of foreign Affairs;
- When choosing a topic that was not in the list, it is recommended to agree with the MFA about the additional topic;
- Scientific articles are accepted from September 2020 to April 2021 by email edu@mfa.uz and kadr@mfa.uz ;
- The author of the Best scientific article is awarded with a certificate and gift from the Ministry of foreign Affairs of the Republic of Uzbekistan by the members of the Commission consisting of experienced diplomats ;
- The winners of the contest will be invited to the educational practice in the system of the Ministry of foreign Affairs.
We invite all students of the University of World Economy and Diplomacy to take an active part in the competition!