Oʻzbekiston Respublikasi Tashqi ishlar vazirligi tomonidan Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universiteti bitiruvchilari uchun “Eng yaxshi ilmiy maqola” nominatsiyasi boʻyicha tanlov tashkil qilinmoqda
21.09.2020 3483
JIDU talaba yoshlarida respublikaning tashqi siyosati, xalqaro huquq va tashqi iqtisodiy faoliyatiga boʻlgan qiziqishini oshirish, Tashqi ishlar vazirligining ustuvor vazifalari toʻgʻrisidagi bilim hamda tushuncha doirasini kengaytirish, shuningdek, vazirlik tomonidan iqtidorli va istiqbolli talabalarini ragʻbatlantirish maqsadida Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universiteti talabalari uchun “Eng yaxshi ilmiy maqola” nominatsiyasi boʻyicha tanlov eʼlon qilinadi.
Konkurs ishtirokchilariga qoʻyiladigan asosiy talablar:
- Ilmiy maqola oʻzbek, rus va ingliz tillarida Times New Roman, 15 shrifda tayyorlanadi va 8-10 betdan iborat boʻladi;
- Tashqi ishlar vazirligi tomonidan tavsiya etilgan mavzulardan biri tanlab olinishi lozim;
- Roʻyxatda mavjud boʻlmagan mavzu tanlangan holda, qoʻshimcha mavzuni TIV bilan kelishish tavsiya etiladi;
- Ilmiy maqolalar 2020-yilning sentyabridan 2021-yilning apreliga qadar edu@mfa.uz va kadr@mfa.uz elektron pochtasi orqali umumlashtirish uchun qabul qilinadi;
- Tajribali diplomatlardan iborat komissiya aʼzolari tomonidan “Eng yaxshi ilmiy maqola” deb topilgan maqola muallifi Tashqi ishlar vazirining Faxriy yorligʻi va esdalik sovgʻasi bilan taqdirlanadi;

В целях повышения интереса студентов УМЭД к вопросам внешней политики, международного права и внешнеэкономической деятельности Республики Узбекистан, расширения объема знаний и понимания приоритетных задач Министерства иностранных дел, а также поощрения талантливых и перспективных студентов, среди студентов УМЭД объявлен конкурс в номинации "Лучшая научная статья".
Основные требования к участникам конкурса:
• Научная статья должна быть подготовлена на узбекском, русском и английском языках, шрифт Times New Roman, 15 кегель и должна состоять из 8-10 страниц;
• Следует выбрать одну из тем, рекомендованных Министерством иностранных дел;
• При выборе темы, которая не была в списке, дополнительных тем, требуется согласование с МИД;
• Научные статьи принимаются с сентября 2020 года по апрель 2021 года по электронной почте edu@mfa.uz  и kadr@mfa.uz ;
• Автору лучшей научной статьи членами комиссии, состоящей из опытных дипломатов, присуждается почетная грамота и памятный подарок Министра иностранных дел;
• Победители курса приглашаются на целевую и учебную практику в системе Министерства иностранных дел.
Приглашаем всех студентов Университета мировой экономики и дипломатии принять активное участие в конкурсе!