Test sinovlari JIDU ning ochiq maydonida o‘tkaziladi. Karantin qoidalari hamon amalda. Test sinovlari oldidan va smenalar orasida hamda test sinovlaridan keyin hudud dizenfeksiyalanadi.
O‘quvchilar hududga kirishda quyidagi karantin qoidalariga amal qilishi shart:
• 2 metrlik ijtimoiy masofani saqlashi;
• harorati tekshiriladi;
• antiseptik moddalar bilan qo‘llarga ishlov berilish;
• qo’lqop va niqoblar almashtirish;
• o’zining idenfikatsiya raqamini olish.
Tana harorati 37 darajadan yuqoriligi aniqlangan o‘quvchi test sinovlariga kiritilmaydi va tibbiy xodimlar hamda qabul komissiyasi vakili ishtirokida dalolatnoma tuziladi.
Imtihonga kirishda o‘quvchi o‘zi bilan pasport yoki tug‘ilganlik haqidagi guvohnomasining asl nusxasini olib kelishi shart.
O‘quvchilar imtihon topshirish hududiga telefon, kalkulyator, quloqchin, taqinchoqlar, salqin ichimliklar, soat va shu kabi buyumlarni olib kelishi ta’qiqlanadi.
Agar ta’qiqlangan buyumlar aniqlansa ichki ishlar xodimi va qabul komissiyasi vakili ishtirokida dalolatnoma tuzilib o‘quvchi test sinovidan chetlashtiriladi.
O‘quvchilar tekshiruvlardan o‘tkazilib bo‘lgach, ularga tibbiy niqob va qo‘lqop tarqatiladi.
O‘quvchilar o‘zlariga ko‘rsatilgan vaqtdan 30 daqiqa avval hududga kirib bo‘lishi kerak. Masalan: test sinovi soat 8-00 da boshlansa o‘quvchi 7-30 gacha hududga kirib bo‘lishlari lozim. O‘z vaqtida yetib kelmagan o‘quvchilar test sinovlariga qo‘yilmaydi.
40 ta savolga javob berish hamda javoblar varaqasini to‘ldirish bilan birga 120 daqiqa vaqt ajratiladi.
Hudud ovoz kuchaytirish hamda video kuzatuv moslamalari bilan ta’minlanadi.
O’quvhchilar 2-tur imtihoni sanasi va vaqtini bilish uchun  https://al.uwed.uz manzilidagi «Onlayn imtihon natijalari va ikkinchi bosqich sanasi / Результаты онлайн экзамена и дата второго этапа» boʻlimidan oʻz logini orqali kirib bilishi mumkin.

Порядок сдачи 2-го тура вступительных экзаменов в Академический лицей Университета мировой экономики и дипломатии (АЛ УМЭД) на 2020/2021 учебный год
12.09.2020 4386
Для сдачи экзаменов абитуриенты должны быть на контрольно-пропускном пункте УМЭД за час до времени, указанного в их расписании. Тестовые испытания пройдут на специально подготовленной открытой площадке УМЭД.
Правила карантина по-прежнему обязательны. Дезинфекцию проводят до и между сменами, а также после пробных запусков.
При входе на территорию абитуриенты должны:
- соблюдать социальную дистанцию 2 метра
- пройти процедуру измерения температуры
- использовать антисептик
- сменить маску и перчатки
- получить свой идентификационный номер
Ученик, температура тела которого превышает 37 градусов, не будет допущен на территорию и к тестам. В этом случае в присутствии медицинского персонала и представителя приемной комиссии будет составлен протокол об отстранении.
Абитуриенты должны иметь при себе оригинал паспорта или свидетельства о рождении.
Абитуриентам не разрешается проносить в зону тестирования телефоны, калькуляторы, наушники, украшения, напитки, часы и т. п.
При обнаружении запрещенных предметов в присутствии сотрудника полиции и представителя приемной комиссии составляется акт, и абитуриент отстраняется от тестирования.
Опоздавшие к тесту не допускаются.
У Вас будет 120 минут, чтобы ответить на 40 вопросов и заполнить лист ответов.
Абитуриент узнает дату и время второго тура экзаменов на сайте https://al.uwed.uz в разделе «Onlayn imtihon natijalari va ikkinchi bosqich sanasi / Результаты онлайн экзамена и дата второго этапа», для этого потребуется ввести логин абитуриента (с которым сдавался экзамен).