Oliy diplomatiya maktabining MBA dasturi “Xalqaro biznes menejmenti: strategiya va amaliyot” mutaxassisligiga yoʻnaltirilgan boʻlib, u biznes siyosati, biznesni boshqarish va rejalashtirish strategiyalarini rivojlantirishga moʻljallangan zamonaviy innovatsion ta’lim modellariga kiritilgan. Dastur korporativ boshqaruv texnologiyalari, moliyaviy va investitsiya bozorlari, marketing, raqamli iqtisodiyot, kiberxavfsizlik asoslari, axborot tizimlarini tashkil etish va boshqarish, brending, biznes tahlillari va informatika, xalqaro huquq, kadrlar menejmenti sohalarida har tomonlama yangi bilimlarni olishga qaratilgan.
Oʻquv modullari xalqaro bozorlarni tadqiq qilish va biznesni boshqarishning ilgʻor usullariga asoslangan: miqdoriy usullar (Quantitative Methods), vaziyat va muammoni yechish (Situation & Problem solving), ma’lumotlarni talqin qilish (Data interpretation), koʻp tanlov usuli (Multiple choice), tahliliy material yozish (Analytical writing) va boshqalar.
Ta’lim berish shakli
Ish faoliyatidan uzilmagan holda 2 yil (sentabr, 2020 – iyul, 2022) va yakuniy loyihani himoya qilish.
Oʻqish narxi yiliga 39 900 000 soʻm (2020-2021 oʻquv yili uchun).
Dasturga qabul qilinish uchun nomzodlarga quyidagi talablar qoʻyiladi:
• Bakalavr darajasi yoki unga tenglashtirilgan daraja
• Kamida 2 yil ish tajribasi
• Chet tilini yoki ingliz tilini bilish toʻgʻrisidagi xalqaro sertifikat:
• IELTS - har bir komponent uchun kamida 6 ball
• TOEFL - kamida 220 CBT
• Xalqaro GMAT sinovidan oʻtganligi toʻgʻrisida sertifikat (COVID-19 virusining tarqalishining oldini olish uchun oʻrnatilgan cheklovlar tufayli, boshqa tanlov mezonlari boʻyicha yaxshi natijalarga erishilingan boʻlsa, GMAT sertifikati 2020-2022 oʻquv yili kuzgi semestrga qabul qilinish uchun majburiy emas).
MBA dasturiga qabul qilish tartibi:
1) Quyidagi hujjatlarni mba.uwed@gmail.com elektron pochta manziliga yuborish:
• rezyume (CV);
• bakalavr diplomining nusxasi;
• tavsiyanoma (kamida 2 ta);
• ingliz tilini bilish toʻgʻrisidagi xalqaro sertifikati (IELTS yoki TOEFL), GMAT xalqaro test natijalari;
• motivatsion insho.
2) Suhbat: Tanlov komissiyasi nomzodning hujjatlarini ko'rib chiqadi va nomzod bilan suhbatni belgilaydi.
Oʻqishni tugatgandan soʻng, bitiruvchilar nufuzli “Biznes boshqaruvi magistri” diplomiga ega bo'ladilar.
Telefonlar: (+998) 90 902 33 69, (+998) 99−851−20−31, (+998) 71−267−08−30
Manzil: Mirzo Ulug'bek tumani, Mustaqillik shoh ko'chasi, 54-uy.
Oliy diplomatiya maktabining MBA dasturi - professional oʻsish va xalqaro biznesda muvaffaqiyatlarga erishish uchun ishonchli poydevordir.

Прием документов на программу MBA в Высшей школе дипломатии продлен до 15 сентября
Высшая школа дипломатии при УМЭД МИД РУз предлагает программу MBA (Master of Business Administration) на 2020-2022 учебный год.
Программа MBА Высшей школы дипломатии фокусируется на специальности «Международный бизнес менеджмент: стратегия и практика», которая включена в современные инновационные учебные модели развития деловой политики, стратегии ведения и планирования бизнеса.
Программа нацелена на комплексное овладение новыми знаниями в сфере корпоративных технологий управления, финансовых и инвестиционных рынков, маркетинга, цифровой экономики, основ кибербезопасности, организации и управления информационными системами, брэндинга, бизнес-аналитики и информатики, международного права, HR-менеджмента.
Учебные модули основаны на передовых методах исследования международных рынков и управления бизнесом: количественных (Quantitative methods), решения ситуативных задач (Situation & Problem solving), интерпретации данных (Data interpretation), множественного выбора (Multiple choice), аналитического письма (Analytical writing) и др.
Форма обучения
Без отрыва от производства, с продолжительностью в 2 года (сентябрь 2020 – июль 2022) и защита аттестационного проекта.
Стоимость обучения – 39 900 000 сумов в год (на 2020-2021 учебные годы).
При поступлении на программу кандидатам предъявляются следующие требования:
- Наличие степени бакалавра или ее эквивалента
- Опыт работы не менее 2-х лет
- Международный сертификат на знание иностранного языка или английского языка:
- IELTS – не менее 6 баллов по каждому компоненту;
- TOEFL IBT – не менее 220 CBT;
- Сертификат о прохождении международного теста GMAT (в связи с введенными ограничениями по предотвращению распространения вируса COVID-19, а также при условии отличных результатов по другим критериям отбора, наличие сертификата GMAT не является обязательным при поступлении в осенний семестр на 2020-2022 учебные годы).
Порядок поступления на программу MBA:
Отправка на почтовый адрес mba.uwed@gmail.com следующих документов:
- резюме (CV);
- копия диплома бакалавра;
- рекомендационные письма (не менее 2-х);
- международный сертификат на знание английского языка (IELTS или TOEFL), результаты международного теста GMAT;
- мотивационное эссе.
- Собеседование: Приемная комиссия рассмотрит документы кандидата и назначит собеседование с кандидатом.
По окончании обучения выпускники получают престижный диплом с присвоением квалификации (Мастер делового администрирования).
Телефоны: (+998) 90 902 33 69, (+998) 99−851−20−31, (+998) 71−267−08−30
Адрес: Мирзо-Улугбекский р-н, пр. Мустакиллик, 54
MBA Высшей школы дипломатии – надежный трамплин для будущего карьерного роста и профессионального успеха в международном бизнесе.