Yangi oʻquv yili muborak boʻlsin!
Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universiteti respublikamizning barcha oliy oʻquv yurtlari kabi bugun 2-sentyabr kuni 2020-2021 oʻquv yilini boshladi. Bu yilgi yangi oʻquv yilini kirib kelishi tarixda oʻzining hususiyatlariga ega boʻlib ajralib turadi: “Covid-19” koronavirus pandemiyasini yuzaga kelganligi, 2019-2020 oʻquv yilida oʻqishlar on-line tizimiga toʻliq oʻtkazilganligi davrida sodir boʻlgan.
Universitetning Yangi oʻquv yili 29-chi navbatdagisi boʻlib ushbu qiyin davrda boshlanmoqda. Bugun JIDUda 2-3-4 kurs talabalari uchun on-line tarzda darslar toʻliq boshlandi.
Hurmatli Universitet talabalari, kafedra professor-oʻqituvchilari hammangizni Yangi oʻquv yili bilan muborakbod etib, sogʻlik-salomatlik va oʻqishlaringizda muvofaqiyatlar tilaymiz.

Сегодня 2 сентября как и во всех высших учебных заведениях республики в Университете мировой экономики и дипломатии начался Новый 2020-2021 учебный год.
Нынешний учебный год отличается своими особенностями, вошедшими в мировую историю: возникновение коронавирусной пандемии “Covid-19”, в 2019-2020 учебном году занятия были полностью переведены на on-line систему.
Новый учебный год Университета является 29 по счёту и начинается он в этот сложный период.
Сегодня для студентов 2-3-4 курсов УМЭД полностью начались занятия в системе on-line.
Уважаемые студенты, профессорско-преподавательский состав Университета, всех Вас поздравляем с началом Нового учебного года, желаем здоровья и успехов в учёбе.