“O'zbekistonda tadbirkorlik faoliyatini rivojlantirish” mavzusiga bag'ishlangan suhbat
2016 yil 12 oktyabr kuni murabbiylik soatida “O'zbekistonda tadbirkorlik faoliyatini rivojlantirish” mavzusiga bag'ishlangan suhbat o'tkazildi. Mazkur suhbat Xalqaro iqtisodiy munosabatlar fakulteti 4-5 kurs talabalari o'rtasida tashkil etildi. Suhbatni “Jahon iqtisodiyoti va xalqaro iqtisodiy munosabatlar” kafedrasi professori Sh.Sharifxodjaev, “Iqtisodiyot nazariyasi” professori G.S.Toniyantslar olib bordi.
Suhbat boshida O'zbekistonda tadbirkorlik faoliyatining jadal rivojlanishini ta'minlashga, xususiy mulkni har tomonlaman himoya qilishga va ishbilarmonlik muhiniti sifat jihatidan yaxshilashga doir qo'shimcha chora-tadbirlar to'g'risida O'zbekiston Respublikasi Prezidenti Farmoni o'qib eshittirildi. Ushbu Farmonning mohiyati tushuntirilib o'tildi. Har bir bandiga alohida e'tibor qaratildi. Suhbatda akademik guruh murabbiylari A.Rasuleva, G.Aburaximova, A.Abdullaev, L.Mingishev, G.Sultanovalar ham faol ishtirok etdi.

On October 12th, 2016 during the curator lessons the discussion, dedicated to "Development of an entrepreneurship in the Republic of Uzbekistan" was held. The conversation took place among senior students of the Faculty of International Economic Relations. Sh. Sharifkhodzhayev, Professor of the department "World Economy and International Economic Relations" and professor of the department “Economic Theory” associate professor G. S. Taniyants conducted a talk.
At the beginning of the conversation the Resolution of the President of Uzbekistan "On additional measures to ensure the continuous development of business, the protection of private property and improving the quality of the business environment" was made public.  Students examined the contents of this Resolution and thoroughly considered some sections of the. The curators of academic groups A.Rasuleva, G.Abdurahimova, Abdullayev, L.Mingishev, G.Sultanova took an active part in discussion.