“O'zbekistonda tadbirkorlik faoliyatini rivojlantirish” mavzusiga bag'ishlangan suhbat
2016 yil 12 oktyabr kuni murabbiylik soatida “O'zbekistonda tadbirkorlik faoliyatini rivojlantirish” mavzusiga bag'ishlangan suhbat o'tkazildi. Mazkur suhbat Xalqaro iqtisodiy munosabatlar fakulteti 4-5 kurs talabalari o'rtasida tashkil etildi. Suhbatni “Jahon iqtisodiyoti va xalqaro iqtisodiy munosabatlar” kafedrasi professori Sh.Sharifxodjaev, “Iqtisodiyot nazariyasi” professori G.S.Toniyantslar olib bordi.
Suhbat boshida O'zbekistonda tadbirkorlik faoliyatining jadal rivojlanishini ta'minlashga, xususiy mulkni har tomonlaman himoya qilishga va ishbilarmonlik muhiniti sifat jihatidan yaxshilashga doir qo'shimcha chora-tadbirlar to'g'risida O'zbekiston Respublikasi Prezidenti Farmoni o'qib eshittirildi. Ushbu Farmonning mohiyati tushuntirilib o'tildi. Har bir bandiga alohida e'tibor qaratildi. Suhbatda akademik guruh murabbiylari A.Rasuleva, G.Aburaximova, A.Abdullaev, L.Mingishev, G.Sultanovalar ham faol ishtirok etdi.

12 октября 2016 года на кураторском часе состоялась беседа посвященная “Развитию предпринимательской деятельности в Республике Узбекистан”. Беседа состоялась среди студентов 4-5 курсов факультета Международные экономические отношения. Вели беседу профессор кафедры “Мировая экономика и международные экономические отношения” Ш.Шарифходжаев и профессор кафедры “Теории экономики” доцент Г.С.Таниянц.
В начале беседы было озвучено постановление Президента Республики Узбекистана “О дополнительных мерах по обеспечению непрерывного развития предпринимательской деятельности, защите частного имущества и улучшение качества деловой среды”. Изучили содержание данного Постановления. Подробно остановились на отдельных разделах документа. В беседе приняти участие кураторы академических групп А.Расулева, Г.Абдурахимова, А.Абдуллаев, Л.Мингишев, Г.Султанова.