“Biz nechun sevamiz Oʻzbekistonni” onlayn tanlov gʻoliblarini tabriklaymiz
2019-2020 oʻquv yilida oliy taʼlim muassasalarida ijtimoiy-maʼnaviy muhitni yanada sogʻlomlashtirish maqsadida “Maʼrifatli yoshlar - yurt koʻzgusi” shiori ostida turkum maʼnaviy – maʼrifiy tadbirlarni oʻztkazish boʻyicha naʼmunaviy “Yoʻl xarita”sining, hamda Oliy va oʻrta maxsus taʼlim vazirligining 2019-yil 11-noyabridagi 1043-sonli buyrugʻi ilovasi bilan tasdiqlangan Nazorat rejasining 11-bandida belgilangan vazifalar ijrosini taʼminlash maqsadida, joriy yilning 6-iyul kuni universitetda onlayn tashkil etilgan “Biz nechun sevamiz Oʻzbekistonni” mavzusidagi ijodiy ishlar bellashuvida JIDU talabalari orasida saralash bosqichi oʻtkazilib, unda tanlov shartlari mezonlariga koʻra gʻoliblar aniqlandi.
Hayʼat aʼzolari, naʼmunaviy nizom meʼzonlariga asoslangan holda gʻoliblar, “Xalqaro munosabatlar” fakulteti 3-kurs talabasi Boboyev Humoyun Sayfullayevich, 2-kurs talabasi Ibodova Sadoqat Karomiddin qizi va Xalqaro huquq fakulteti 3-kurs talabasi Berkinov Jahongir Xayrullayevichlarning ijodiy ishlari gʻolib deb topilganligi bilan bu talabalarni samimiy tabriklaymiz.

В целях обеспечения выполнения задач, изложенных в «Дорожной карте» по проведению серии духовно-просветительских мероприятий под девизом «Просвещенная молодежь - зеркало страны»,  разработанной для дальнейшего улучшения социально-духовной среды в высших учебных заведениях в 2019-2020 учебном году, и 11-пункта Плана контроля, утвержденного Приложением к Приказу Министерства высшего и среднего специального образования от 11 ноября 2019 года № 1043, 6 июля этого года среди студентов университета был проведен онлайн-конкурс творческих работ на тему «Почему мы любим Узбекистан» и определены победители в соответствии с критериями конкурса.
Мы искренне поздравляем победителей конкурса,  Бобоева Хумоюна Сайфуллаевича, студента 3-курса, Ибодову Садокат Каромиддиновну, студентку 2-курса факультета “Международные отношения” и студента 3-курса факультета “Международное право” Беркинова Джахонгира Хайруллаевича, чьи творческие работы на основе оценки жюри и положения конкурса были признаны лучшими.