Bayramingiz muborak bo’lsin aziz yoshlar!
Bundan uch yil oldin hurmatli Prezidentimiz Shavkat Mirziyoyev taklifi bilan Yoshlar ittifoqi tashkil etilgan kun Yoshlar kuni deb e’lon qilingan edi. Yurtda hozir shiddat bilan kechayotgan yangilanishlar debochasida Prezidentimiz O‘zbekiston yoshlariga katta umid bog‘lagan edi:
“Buyuk kelajagimizni mard va oliyjanob xalqimiz bilan birga quramiz” degan shior keng tarqalib, hayotimizga tobora chuqur kirib bormoqda. O‘zbekistonimizning mana shunday yorug‘ va farovon istiqbolini bunyod etishdek mas’uliyatli vazifani kim o‘z zimmasiga oladi? Albatta, faqat zamonaviy bilim va kasb-hunarlarni puxta egallagan, mustaqil fikrlaydigan, doimo el-yurt taqdiriga daxldorlik tuyg‘usi bilan yashaydigan siz, aziz yoshlarimiz maydonga dadil chiqib, bugungi kunda hayotning o‘zi oldimizga qo‘yayotgan vazifalarni hal etishga qodirsiz”.
Siz o‘tgan uch yil davomida Prezidentimiz va xalqimizning ishonchini oqlashga harakat qildingiz. Orangizdan turli ko‘rik-tanlovlar, grantlar, musobaqalar, fan olimpiadalari g‘oliblari yetishib chiqdi, bilimi, aql-zakovoti bilan Universitet sha’nini yuksaklarga ko‘tarib kelmoqda.
Ayni paytda so‘nggi to‘rt oy sizlar uchun sabr-bardosh, matonat sinovi bo‘ldi. Og‘ir pandemiya sharoitida quntingiz va tirishqoqligingiz, bilimga chanqoqligingiz bilan o‘qituvchilarning yangi muhit va tizimda ta’lim berishdek mashaqqatli mehnatida o‘ziga xos madad va rag‘bat bo‘ldingiz.
Aziz talabalar! Sizlarni 30-iyun – Yoshlar kini bilan chin yurakdan tabriklaymiz. Yurtimizning farovon kelajagining yaratuvchilari bo‘lgan siz yoshlarga baxt, omad, fan cho‘qqilarini zabt etishda ulkan zafarlar tilab qolamiz.

Dear students of UWED!
Three years ago, the day of the establishment of the Youth Union was declared Youth Day with the talk of the respected President of our country Shavkat Mirziyoyev. The president of our country expressed great hope for the youth of Uzbekistan in the debacle of the ongoing updates in the country:
The slogan” We will build our great future together with our brave and noble people " is widely spread and is increasingly entering our lives. Who will assume such a responsible task as to build such a bright and prosperous prospect of Uzbekistan? Of course, only You, our dear Youth, who have carefully mastered modern knowledge and professions, who think independently, who always live with a sense of belonging to the fate of the country, are able to go out on the field and solve the tasks that life itself puts before us today”.
Over the past three years, you have tried to justify the trust of our president and people. The winners of various contests, grants, competitions, scientific Olympiads have reached among students, with their knowledge and intelligence, the University is raising its reputation to the highest level.
At this time, the last four months have been a test of endurance for you. With your contact and diligence, thirst for knowledge, in conditions of severe pandemics, you have become a special blessing and incentive in the hard work of teachers as they teach in a new environment and system.
Dear students! We sincerely congratulate you on June 30th -Youth Day. Being the creators of the prosperous future of our country, we wish you young people happiness, good luck and great victories in conquering the heights of science.