“Olimpiya shon-shuhrati” muzeyiga tashrif
2016 yil 24 sentabr kuni Yoshlarga oid davlat siyosatini amalga oshirish bo'yicha, “Sog'lom ona va bola yili” davlat dasturi doirasida Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universiteti murabbiylari va talabalari tomonidan “Olimpiya shon-shuhrati” muzeyiga tashrif buyurildi.
Muzeydan joy olgan eksponatlar O'zbekistonda sportni rivojlantirishga, aholini, ayniqsa, yoshlarni, sport va jismoniy tarbiyaga jalb etishga qaratilgan shart-sharoitlar, olimpiya sport o'yinlari solnomalariga bag'ishlandi.
Namoyish etilgan ko'rgazmalar qatorida muzeyning markaziy zalidan o'rin olgan maxsus ekponatlar diqqat-e'tiborni tortdi. Ayniqsa, Rio-de-Janeyro shahrida o'tkazilgan olimpiya o'yinlarida g'oliblikni qo'lga kiritgan chempionlarning yutug'lari, shuningdek, paraolimpiya chempionlarining medallari murabbiylar va talabalarda katta taasurot qoldirdi.
Ekskursiya yakunida Rio-de-Janeyroda o'tkazilgan XXIII olimpiya o'yinlariga bag'ishlangan videofilm namoyish etildi. Mazkur tashrif barcha murabbiylar va talabalarda mamlakatimizning yosh sportchilariga hamda faxrimiz bo'lgan olimpiya chempionlariga nisbatan milliy g'urur va iftifor hissi yanada ortdi.

24 сентября 2016 года в целях реализации Закона “О Государственной молодежной политике”, в рамках Программы “Год здоровой матери и ребенка” со стороны наставников и студентов Университета мировой экономики и дипломатии была организована экскурсия в музей “Олимпийской славы”.
Экспонаты музея посвящены развитию спорта в Узбекистане, условиям привлечения населения, особенно молодежи, к спорту и физическому воспитанию, историческим датам рассказывающим об олимпийских спортивных играх в разные годы.
Среди наглядных стендов особое внимание привлекли специально подготовленные экспонаты. А, именно, огромное  впечатление получено от достижений наших чемпионов в Рио-де-Жанейро, в том числе завоеванных медалей параолимпийцев.
В завершении экскурсии был продемонстрирован видеофильм о XXIII олимпийских играх в Рио-де-Жанейро. Посещение музея позволило всем наставникам и студентам еще больше прочувствовать национальную гордость и почитание наших олимпийских чемпионов и молодых спортсменов страны.