“Olimpiya shon-shuhrati” muzeyiga tashrif
2016 yil 24 sentabr kuni Yoshlarga oid davlat siyosatini amalga oshirish bo'yicha, “Sog'lom ona va bola yili” davlat dasturi doirasida Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universiteti murabbiylari va talabalari tomonidan “Olimpiya shon-shuhrati” muzeyiga tashrif buyurildi.
Muzeydan joy olgan eksponatlar O'zbekistonda sportni rivojlantirishga, aholini, ayniqsa, yoshlarni, sport va jismoniy tarbiyaga jalb etishga qaratilgan shart-sharoitlar, olimpiya sport o'yinlari solnomalariga bag'ishlandi.
Namoyish etilgan ko'rgazmalar qatorida muzeyning markaziy zalidan o'rin olgan maxsus ekponatlar diqqat-e'tiborni tortdi. Ayniqsa, Rio-de-Janeyro shahrida o'tkazilgan olimpiya o'yinlarida g'oliblikni qo'lga kiritgan chempionlarning yutug'lari, shuningdek, paraolimpiya chempionlarining medallari murabbiylar va talabalarda katta taasurot qoldirdi.
Ekskursiya yakunida Rio-de-Janeyroda o'tkazilgan XXIII olimpiya o'yinlariga bag'ishlangan videofilm namoyish etildi. Mazkur tashrif barcha murabbiylar va talabalarda mamlakatimizning yosh sportchilariga hamda faxrimiz bo'lgan olimpiya chempionlariga nisbatan milliy g'urur va iftifor hissi yanada ortdi.

On 24th of September, 2016 in order to implement the law «On the state youth policy» in the framework of the year healthy mother and child, by the teachers and students of University of World Economy and Diplomacy was organized tour to the Olympic Glory Museum.
The exhibitions of the museum are devoted to the development of sport in Uzbekistan, conditions to attract the population, especially the youth to sport and physical training, historical dates retelling about Olympic Games in different years.
Notable attention was paid to the specially prepared exhibitions among the displayed stands. In particular, the achievements of our champions in Rio-de- Janeiro including the medals won by the Paralympic sportsmen made a grand impression.
A movie about the 23rd Olympic Games at Rio-de-Janeiro was displayed at the end of the excursion. The visit to the museum enabled all mentors and students to feel greater national pride and respect towards Olympic champions and young sportsmen of the country.