Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universitetida “Kitobxon talaba” tanlovi oʻtkazildi
Oʻzbekiston Respublikasi Prezidenti tomonidan ilgari surilgan 5 ta muhim tashabbus doirasiga kiruvchi yoshlar oʻrtasida kitobxonlikni keng targʻib qilish shuningdek, Oliy va oʻrta maxsus taʼlim vazirligining 2020-yil 13-martdagi 197-son buyrugʻi ijrosini taʼminlash maqsadida Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universiteti talaba-yoshlari orasida on-layn tarzda “Kitobxon talaba” tanlovi tashkil qilindi.
Oʻtkazilgan ushbu tanlovda 100 ga yaqin talaba ishtirok etib, quyidagi talabalartanlov gʻoliblari deb topildi:
- 1-oʻrin: Xalqaro iqtisodiyot va menejment fakulteti talabalari Raxmonov Otabek va Salimova Madina;
- 2-oʻrin: Xalqaro iqtisodiyot va menejment fakulteti talabasi Olimxujayeva Fotima va Xalqaro munosabatlar fakulteti talabasi Jamolov Fazliddin;
- 3-oʻrin: Xalqaro huquq fakulteti talabasi Gʻiyosov Abu Tolib va Xalqaro munosabatlar fakulteti talabasi Ergashev Timur.

In order to widely promote reading among young people, which is part of 5 important initiatives put forward by the President of the Republic of Uzbekistan, as well as to ensure compliance with the order of the Ministry of Higher and Secondary Special Education No. 197 of March 13, 2020, a contest "Student-reader" was organized.
About 100 students took part in the competition, the following students became winners:
• 1st place: Rakhmonov Otabek and Salimova Madina, students of the Faculty of International Economics and Management;
• 2nd place: Olimkhuzhayeva Fatima, student of the faculty of international economics and management, and Jamolov Fazliddin, student of the faculty of International relations;
• 3rd place: Giosov Abu Talib, student of the faculty of international law, and Ergashev Timur, student of the faculty of international relations.