Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universitetida “Kitobxon talaba” tanlovi oʻtkazildi
Oʻzbekiston Respublikasi Prezidenti tomonidan ilgari surilgan 5 ta muhim tashabbus doirasiga kiruvchi yoshlar oʻrtasida kitobxonlikni keng targʻib qilish shuningdek, Oliy va oʻrta maxsus taʼlim vazirligining 2020-yil 13-martdagi 197-son buyrugʻi ijrosini taʼminlash maqsadida Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universiteti talaba-yoshlari orasida on-layn tarzda “Kitobxon talaba” tanlovi tashkil qilindi.
Oʻtkazilgan ushbu tanlovda 100 ga yaqin talaba ishtirok etib, quyidagi talabalartanlov gʻoliblari deb topildi:
- 1-oʻrin: Xalqaro iqtisodiyot va menejment fakulteti talabalari Raxmonov Otabek va Salimova Madina;
- 2-oʻrin: Xalqaro iqtisodiyot va menejment fakulteti talabasi Olimxujayeva Fotima va Xalqaro munosabatlar fakulteti talabasi Jamolov Fazliddin;
- 3-oʻrin: Xalqaro huquq fakulteti talabasi Gʻiyosov Abu Tolib va Xalqaro munosabatlar fakulteti talabasi Ergashev Timur.

В университете проведен конкурс "читатель-студент"
В целях широкой пропаганды чтения среди молодежи, что является частью 5 важных инициатив, выдвинутых Президентом Республики Узбекистан, а также для обеспечения выполнения приказа Министерства высшего и среднего специального образования № 197 от 13 марта 2020 года был организован конкурс "Читатель-студент".
В конкурсе приняли участие около 100 студентов, победителями стали следующие студенты:
- 1 место: Рахмонов Отабек и Салимова Мадина, студенты факультета международной экономики и менеджмента;
- 2 место: Олимхужаева Фатима, студентка факультета международной экономики и менеджмента, и Джамолов Фазлиддин, студент факультета Международных отношений;
- 3 место: Гиёсов Абу Талиб, студент факультета международного права, и Эргашев Тимур, студент факультета международных отношений.