Jamiyat va siyosiy arbob, Qonunchilik palatasi deputati va “Yuksalish” umummilliy harakatining raisi Burxanov Akmal Eshondedevich bilan onlayn uchrashuv
02.05.2020 3667
2020 yil 1-may kuni universitetning onlayn konferensiya maydonchasida talabalar, magistrlar, doktorantlar va abituriyentlarning jamoat va siyosiy arbob, Qonunchilik palatasi deputati va “Yuksalish” umummilliy harakati raisi Burxanov Akmal Eshondedevich bilan uchrashuvi bo'lib o'tdi.
Norasmiy va do'stona suhbat davomida A. Burxanov pandemiya sharoitida O'zbekiston Respublikasi Oliy Majlisining faoliyati, uzining kasbiy faoliyati va O'zbekiston Respublikasidagi NNTlarning faoliyati to'g'risida batafsil so'zlab berdi.
Tadbirning yakuniy qismi "savol-javoblar" shaklida bo'lib o'tdi. Ishtirokchilar "O'zbekiston va Yevroosiyo iqtisodiy Ittifoqi" mavzusiga hamda O'zbekistonning Yevrosiyo iqtisodiy ittifoqiga (YEOII) kuzatuvchi sifatida kirishga katta qiziqish bildirdi.

Онлайн-встреча с общественным и политическим деятелем, депутатом Законодательной палаты и председателем общенационального движения «Юксалиш» Бурхановым Акмалем Эшондедаевичем
02.05.2020 3669
1 мая 2020 года на платформе онлайн-конференций университета состоялась встреча студентов, магистров, докторантов и соискателей с общественным и политическим деятелем, депутатом Законодательной палаты и председателем общенационального движения «Юксалиш» Бурхановым Акмалем Эшондедаевичем.
В ходе неформальной, дружеской беседы А.Бурханов подробно рассказал о работе Олий Мажлиса Республики Узбекистан в условиях пандемии, о своей профессиональной деятельности и о работе ННО в Республике Узбекистан.
Заключительная часть мероприятия прошла в формате “вопросы-ответы”. Участники проявили живой интерес к теме “Узбекистан и ЕАЭС” и вступлении Узбекистана в Евразийский экономический союз (ЕАЭС) в качестве наблюдателя.