2020-yil 3-mart kuni Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universitetida Grebennikov elektron kutubxonasi vakillari bilan uchrashuv boʻlib oʻtdi.
Uchrashuvda Bosh direktor A.Xalyukov, universitet oʻqituvchilari, xodimlari va doktorantlari ishtirok etdilar. Bosh direktor A.Xalyukov Grebennikov kutubxonasi faoliyati va asosiy tematik yoʻnalishlari, shuningdek toʻrtinchi avlod universitetlarining elektron manbalari toʻgʻrisida maʻlumot berdi.
Uchrashuv davomida A.Xalyukov Grebennikon elektron kutubxonasi 2005 yilda tashkil etilganligi, Grebennikov nashriyotining ixtisoslashgan jurnallarida chop etiladigan maqolalar, shuningdek, kitoblar toʻplami, almanaxlar va oʻquv videofilmlari toʻgʻrisida soʻzlab berdi. Elektron kutubxonaning asosiy tematik yoʻnalishlari marketing, menejment, xodimlarni boshqarish va moliyaviy boshqaruvdan iborat ekanligi ta’kidlandi.
Uchrashuvning yakuniy qismida elektron kutubxona vakili tadqiqotchilar va doktorantlarning Grebennikov elektron maʻlumotlar bazasidan foydalanish boʻyicha savollariga javob berdi.

Meeting with representatives of electronic library “Grebennikov” at the University of World Economy and Diplomacy
18.03.2020 5764
The meeting was held on March 3, 2020 with representatives of electronic library Grebennikov at the University of World Economy and Diplomacy.
Director General A.Khalyukov and teachers, employees, as well as doctoral students of the university took part at the meeting. General Director A.Khalyukov informed about the activities and main thematic areas of the Grebennikov library, as well as the electronic resources of fourth-generation universities.
During the meeting, A. Khalyukov said that the Grebennikon electronic library was created in 2005 and includes articles published in specialized magazines of the Grebennikov Publishing House, as well as a book collection, almanacs and educational videos. It was noted that the main thematic areas of the electronic library are marketing, management, personnel management and financial management.
At the end of the meeting, a representative of the electronic library answered the questions of researchers and doctoral students on the use of the Grebennikov electronic database.