2020-yil 3-mart kuni Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universitetida Grebennikov elektron kutubxonasi vakillari bilan uchrashuv boʻlib oʻtdi.
Uchrashuvda Bosh direktor A.Xalyukov, universitet oʻqituvchilari, xodimlari va doktorantlari ishtirok etdilar. Bosh direktor A.Xalyukov Grebennikov kutubxonasi faoliyati va asosiy tematik yoʻnalishlari, shuningdek toʻrtinchi avlod universitetlarining elektron manbalari toʻgʻrisida maʻlumot berdi.
Uchrashuv davomida A.Xalyukov Grebennikon elektron kutubxonasi 2005 yilda tashkil etilganligi, Grebennikov nashriyotining ixtisoslashgan jurnallarida chop etiladigan maqolalar, shuningdek, kitoblar toʻplami, almanaxlar va oʻquv videofilmlari toʻgʻrisida soʻzlab berdi. Elektron kutubxonaning asosiy tematik yoʻnalishlari marketing, menejment, xodimlarni boshqarish va moliyaviy boshqaruvdan iborat ekanligi ta’kidlandi.
Uchrashuvning yakuniy qismida elektron kutubxona vakili tadqiqotchilar va doktorantlarning Grebennikov elektron maʻlumotlar bazasidan foydalanish boʻyicha savollariga javob berdi.

3 марта 2020 года в Университете мировой экономики и дипломатии состоялась встреча с представителями электронной библиотеки «Гребенников».
В данной встречи приняли участие генеральный директор А.Халюков, преподаватели, сотрудники и докторанты университета. Генеральный директор А.Халюков проинформировал о деятельности и основных тематических направлениях библиотеки «Гребенников», а также электронных ресурсах университетов четвертого поколения.
В ходе встречи А.Халюков рассказал о том, что электронная библиотека Grebennikon создана в 2005 году, включает в себя статьи, опубликованные в специализированных журналах «Издательского дома «Гребенников», а также книжную коллекцию, альманахи и обучающие видеоматериалы.
Было отмечено, что основными тематическими направлениями электронной библиотекой являются маркетинг, менеджмент, управление персоналом и управление финансами.
В заключительной части встречи представитель электронной библиотеки ответили вопросам исследователей и докторантов по использованию электронной базы данных «Гребенников».