Joriy yilning 12-mart kuni Jinoyat ishlari bo`yicha Mirzo-Ulug’bek tuman sudi navbatdagi sayyor sud majlisini Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universiteti Yuridik klinikasining maxsus jihozlangan sud zalida o`tkazdi. Amaldagi sudyalar: Toʻraxodjayev Farrux va Abdugʻaniyev Sanjar raisligida bo`lib o`tgan sayyor sud majlisida “Xalqaro huquq” fakulteti professor-o`qituvchilari va 2-kurs talabalari qatnashdilar, jarayon OAV vakillari tomonidan yoritib borildi.
Hukm o`qib eshittirilgach, sud raisi, prokuror va tergov organi xodimlari tomonidan ko`rilgan ish yuzasidan amalga oshirilgan barcha protsessual harakatlar va qarorlar batafsil tushuntirib berildi. Jarayon yakunida talabalar o`zlarini qiziqtirgan savollarga javoblar olishdi.

12 марта Мирзо-Улугбекский районный суд по уголовным делам провел очередной выездной суд в специально оборудованном зале судебных заседаний Юридической клиники Университета мировой экономики и дипломатии. При председательствовании судей Турарходжаева Фарруха и Абдуганиева Санджара на выездном судебном заседании присутствовали преподаватели и студенты 2го курса факультета международного права, а также процесс освещался в средствах массовой информации.
После оглашения приговора все процессуальные действия и решения, принятые председателем суда, прокурором и следователями, были подробно разъяснены. В конце процесса студенты получили ответы на интересующие их вопросы.