Joriy yilning 12-mart kuni Jinoyat ishlari bo`yicha Mirzo-Ulug’bek tuman sudi navbatdagi sayyor sud majlisini Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universiteti Yuridik klinikasining maxsus jihozlangan sud zalida o`tkazdi. Amaldagi sudyalar: Toʻraxodjayev Farrux va Abdugʻaniyev Sanjar raisligida bo`lib o`tgan sayyor sud majlisida “Xalqaro huquq” fakulteti professor-o`qituvchilari va 2-kurs talabalari qatnashdilar, jarayon OAV vakillari tomonidan yoritib borildi.
Hukm o`qib eshittirilgach, sud raisi, prokuror va tergov organi xodimlari tomonidan ko`rilgan ish yuzasidan amalga oshirilgan barcha protsessual harakatlar va qarorlar batafsil tushuntirib berildi. Jarayon yakunida talabalar o`zlarini qiziqtirgan savollarga javoblar olishdi.

On March 12, the Mirzo-Ulugbek District Criminal Court held its next circuit court hearing in the specially equipped courtroom of the Law Clinic of the University of World Economy and Diplomacy. During the presidency of judges Turarkhodjaev Farrukh and Abduganiev Sandzhar, teachers and 2nd course students of the faculty of international law attended the retreat, as well as the process was covered in the mass media.
After the verdict was announced, all procedural actions and decisions taken by the chairman of the court, prosecutors and investigators were explained in detail. At the end of the process, students received answers to their questions.