Bir guruh namunali o'qituvchilar va xodimlar “O’zbekiston mustaqilligiga 25 yil” esdalik nishoni bilan taqdirlandi
30.08.2016 36240
30 avgust kuni O’zbekiston Respublikasi Tashqi ishlar vazirligining qabullar zalida O’zbekiston Respublikasi mustaqilligining 25 yilligi munosabati bilan vazir Abdulaziz Komilov tomonidan o’zining fidokorona mehnati, yoshlarni vatanparvarlik ruhida va milliy istiqlol g'oyasi asosida tarbiyalashi, ilmiy izlanishlar olib borgani, jamiyatda o’zining iste’dodi va ijodi bilan hurmat qozongani, mustaqilligimizni mustahkamlashga o’z hissasini qo’shayotgani, milliy istiqlol g'oyasini rivojlatirgani, madaniyat, ilm, fan va jamoatchilik ishlarida faollik ko’rsatgani va ma’naviyatni tiklanishiga hissa qo’shgani uchun bir guruh namunali o'qituvchilar va xodimlar “O’zbekistion mustaqilligiga 25 yil” esdalik nishoni bilan taqdirlandi.
Esdalik nishonga sazovor bo’lgan o’qituvchi va xodimlar quyidagilar:
1. Muminova Patima Izzatullaevna - JIDU “Ijtimoiy-gumanitar fanlar” kafedrasi professori, filologiya fanlari doktori.
2. Raxmatullaeva Galina Madraimovna - JIDU “O’zbek va rus tillari” kafedrasi dotsenti, tarix fanlari nomzodi.
3. Usmanova Azizaxon Abdullajonovna - JIDU “Ijtimoiy-gumanitar fanlar” kafedrasi dotsenti, psixologiya fanlari nomzodi.
4. Abduraxmonova Mehribon Do’stmuratovna - JIDU “O’zbek va rus tilllari” kafedrasi dotsenti.
5. Borisova Yelena Viktorovna - JIDU “Ingliz tili” kafedrasi katta o’qituvchisi.
6. Zaytseva Tatyana Viktorovna – Tahririyat-nashriyot bo’limi boshlig’i.
Universitet rahbariyati, talabalar va jamoa a’zolari “O’zbekiston mustaqilligiga 25 yil» esdalik nishoni bilan taqdirlangan o’qituvchi va xodimlarni chin qalbidan tabriklaydi va kelgusida ulkan ijodiy zafarlar tilab qoladi.

On the 30th of August in the hall of receptions of the Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Uzbekistan the memorable signs "O'zbekiston mustaqilligiga 25 yil" dedicated to the 25 anniversary of independence of Uzbekistan were awarded to exemplary lecturers and staff of the University of World Economy and Diplomacy. They were honored for their dedicated work, education of youth in the spirit of patriotism and national independence as well as scientific research and deserved respect in society. The given sign is presented for a contribution to strengthening of independence, development of the ideas of national independence, revival of spirituality and active participation in the field of culture, science, education and in public life.
Below are the names of the recipients:
1. Muminova Patima Izzatullaevna - Professor of "Social and Human Sciences" UWED;
2. Rakhmatullaeva Galina Madraimovna - Associate Professor of "Uzbek and Russian languages" UWED;
3. Usmanova Azizahon Abdullajonovna - Associate Professor of "Social and Human Sciences" UWED;
4. Abdurakhmanova Mehribon Dustmuratovna - Associate Professor of "Uzbek and Russian languages" UWED;
5. Borisova Elena Viktorovna - senior lecturer of "English language" UWED;
6. Zaitseva Tatyana Viktorovna - Head of the Editorial Department UWED.
Management, staff and students of the University express their hearty congratulations to the owners of honorary memorial signs "O'zbekiston mustaqilligiga 25 yil" and wish them further success.