2020 yil 18 fevral kuni Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universiteti “Xalqaro huquq” fakulteti talabalari O’zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Qonunchilik Palatasiga tashrif buyurdilar. Tashrif qizg’in voqea-hodisalarga boy tarzda o’tdi. Xususan, talabalar Qonunchilik palatasining navbatdagi yalpi majlisida ishtirok etdilar. Majlisda kechgan qizg’in savol-javob, muhokamalar talabalarda yorqin taasurot qoldirdi.
Tashrif davomida talabalar Parlament faoliyati bilan yaqindan tanishdilar. Deputatlar bilan bo’lgan suhbatda, ular o’zlarini qiziqtirgan barcha savollarga batafsil javob oldilar.

18 февраля 2020 года студенты факультета «Международное право» Университета мировой экономики и дипломатии посетили Законодательную палату Олий Мажлиса Республики Узбекистан. Визит был полон яркими событиями. В частности, студенты приняли участие в очередном пленарном заседании Законодательной палаты. Интенсивные обсуждения и дискуссии, прошедшие в ходе заседания, произвели огромное влияние на студентов.
В ходе визита студенты ближе ознакомились с деятельностью парламента. В беседе с депутатами, они смогли получить подробные ответы на все интересующие вопросы.