2020-yil 19-fevral kuni “Xalqaro huquq” fakulteti talabalari va jinoyat ishlari boʻyicha Mirzo-Ulugʻbek tuman sudi vakillari Toʻraxodjayev Farrux va Abdugʻaniyev Sanjarlar ishtirokida “Jinoyatlar sodir etishning oldini olish” mavzusida davra suhbati oʻtkazildi.
Suhbat davomida maʼruzachilar tomonidan jinoyat huquqi va jinoyat-protsessual huquqi sohasida batafsil maʼlumotlar berildi.  Koʻplab amaliyotdan misollar keltirilgan ushbu tadbir barcha talabalarda katta qiziqish uygʻotdi.
Davra suhbati yakuniga koʻra talabalar oʻzlarini qiziqtirgan barcha masalalar boʻyicha mataxassislar tomonidan batafsil javoblar oldilar.

On February 19 this year, a round table was held on the topic “Crime Prevention” with the participation of students from the Faculty of “International Law” and representatives of the Mirzo-Ulugbek District Criminal Court Turakhodjaev Farrukh and Abduganiev Sanzhar.
During the event, was given detailed information in the field of criminal and criminal procedure law. The event, which cited many examples from judicial practice, which aroused great interest of students.
Following the results of the round-table discussion, students received answers to all their questions.